כדוגמת ערים מתקדמות בישראל ובחו"ל ובמסגרת שיפור שירותי העירייה לתושבי העיר והטמעת יישומי עיר חכמה בוחנים בעיריית רעננה פריסת רשת wifi אלחוטית במרכז העיר לאורך רחוב אחוזה.

על פי התוכנית הקיימת בערים רבות בישראל, אך טרם הגיעה לרעננה, כל תושב או מבקר במרכז העיר יוכל להתחבר לרשת האינטרנט בקלות ובמהירות דרך הסמארטפון, הטאבלט, האייפד או המחשב הנייד באמצעות הרשת האלחוטית של העירייה.

מעבר לרישות מרכז העיר ברשת אלחוטית, יאפשר פרויקט זה אם ייצא לפועל גם להקמת תשתית תקשורת עירונית עצמאית. כך העירייה לא תהיה תלויה יותר בספקי אינטרנט חיצוניים. כמו כן, גם מצלמות האבטחה העירוניות יוכלו להתחבר לתשתית הזו, ובעתיד יתאפשר גם חיבור לשירותי חנייה חכמים, לבקרת תאורת רחוב ולשירותים דיגיטליים חכמים נוספים. אומנם העירייה לא תהיה תלויה בספקי אינטרנט חיצוניים אך תושבי העיר עדיין ישתמשו בספקי האינטרנט השונים ולכן קיימת כיום אפשרות השוואת מחירי אינטרנט שמאפשרת ליהנות ממגוון הטבות.
לצורך כך הוציאה העיריה שאלון דיגיטלי לתושבים (שאלון אנונימי) בו הם נדרשים להשיב על מספר שאלות שיסיעו לעירייה בקבלת החלטה בנושא. לשאלון העירוני לחצו כאן