חוץ מהחברים והמשפחה שמרעיפים מתנות, גם מקומות העבודה שחפצים בייקרן של העובדות המסורות יודעים לצ'פר ולקחת חלק בשמחה, כששווי המתנה הממוצע במקום העבודה עומד על 482 שקלים.

הערים בהן שווי המתנות נמצא בחציון העליון הן הרצליה, תל אביב ופתח תקווה. כך, למשל, יולדות שעובדות באזור הרצליה צפויות לקבל מהמעסיק מתנת לידה בשווי ממוצע של 531 שקלים, העובדות בתל אביב יקבלו מתנה בשווי 510 ₪ ובפתח תקווה יקבלו מתנת לידה בשווי 483 שקלים בממוצע.
צילום מסך

צילום מסך

במקום עוגות טיטולים, ב-2019 מתנות הלידה הפופולאריות ביותר ממקום העבודה מפנקות בעיקר את ההורים הטריים. כך, 26% מהמעסיקים יעניקו להורים ארוחה זוגית מושקעת במסעדת שף יוקרתית; 23% יעניקו להם שהות מרגיעה בספא; 21% יתנו BUYME בייבי לקניית כל הציוד שצריך ברשתות לפעוטות; 16% ישלחו את ההורים לשופניג זוגי לבחירתם והשאר, 14%, יתנו מתנה חווייתית שיוכלו ליהנות ממנה בזוג, כמו סדנאות משותפות, כרטיסים להופעות לבחירתם ועוד.

צילום מסך

צילום מסך

מעין טירנגל, מנכ"ל BUYME: "אף אחד לא זוכר מה הוא קיבל במתנה ליום ההולדת הראשון שלו, היום בו הוא הגיח לעולם. המדע יטען שזה בגלל שהזיכרון שלנו מתחיל להישמר רק לקראת גיל 3, אבל מהנתונים בשטח הסיבה פשוטה הרבה יותר – מרבית מתנות הלידה ממוענות להורים עצמם ולא בהכרח לתינוק. ב-2019 מסתמן שהיולדות קיבלו כמעט פי 3 מתנות בהשוואה לתוספת החדשה למשפחה. אנחנו רואים שהסביבה הקרובה שמחה בשמחת בני הזוג ורוצה להעניק לאמא חוויות שיפנקו אותה אחרי תשעת חודשי ההיריון והלידה ולתגמל את ההורים על המאמץ שעוד צפוי להם. בין היתר מעניקים ליולדות הטריות שירותים כמו בישולים עד הבית; יועצי שינה וליווי התפתחותי; דולות מומלצות וגם שירותי טיפוח עד הבית לשדרוג חופשת הלידה".

צילום: מסך

צילום: מסך