צור קשר

תודה רבה על פנייתך!

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קוואזי במר מודוף. אודיפו בלאסטיק מונופץ קליר


:שתף עמוד

בושה: סערה בעקבות כיסוי הראש של מנחת טקס המשואות

בושה: סערה בעקבות כיסוי הראש של מנחת טקס המשואות
חדשות מהמגזר 09:05 - 10.05.19 | דוד לוריא

סערת כיסוי הראש של מנחת טקס הדלקת המשואות, לינור אברג'יל, ממשיך לעורר סערה גם יותר מיממה אחרי סיום הטקס.  אברג'יל מיס עולם לשעבר שחזרה בתשובה, הנחתה את טקס המשואות יחד עם אביב אלוש. אברג'יל הופיעה עם כיסוי ראש בולט, וגררה עשרות תגובות ברשתות החברתיות, חלקן מצד חילונים שהודיעו כי נטשו את המשדר בגלל מראה של המנחה

הראשונה לעמוד לצידה של אברג'יל הייתה חברת הכנסת שרן השכל מכפר סבא, שהעלתה פוסט בפייסבוק בו היא נראית עטויה בכיסוי ראש, וקוראת לנשות ישראל לכסות את ראשן כהזדהות עם לינור אברג'יל. השכל אף הודיע שבשבוע הקרוב היא תכסה את ראשה.

וכך כתבה חברת הכנסת מהליכוד, בתגובה לכך: "טקס הדלקת המשואות הוא טקס ממלכתי מאחד, של כלל אזרחי ישראל. המרקם הישראלי בנוי מפסיפס של דתות, עדות, תרבויות, נשים וגברים. היכולת שלנו לשרוד במדינה הזו, למרות השסעים בינינו, נובעת מהיכולת להכיל, לכבד ולקבל האחד את השני".

צילום: פרטי
"לצערי, ראיתי הררי ביקורת ארסית כלפי המנחה המצוינת של טקס המשואות, לינור אברג'יל; ביקורת שמכניסה סכין של שנאה בין חרדים לחילונים ואפילו בין מזרחים לאשכנזים, בהתנשאותה הנוראית".

"מעבר לזה, ואף גרוע יותר, ראיתי המון ביקורת מנשים וגברים על אישה, שבחרה לכסות את ראשה. בחירתה של אישה לשים כיסוי ראש היא אישית, אינדיבידואלית, ומעל הכל צריכה להיות שלה; ולא של אף אחד אחר. גברים שמעבירים ביקורת ולועגים לבחירתה של אישה לשים כיסוי ראש, אינם שונים מגברים שדורשים ומצווים על נשותיהם או בנותיהם לשים אותו. בשני המקרים, זו פטרונות שפשוט דוחה אותי", טוענת הח"כית.