ביום שני השבוע נערך בבית הנשיא בירושלים טקס להענקת אות "מגן הכבוד – תקווה ישראלית" לרשויות מקומיות, במעמד נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין.

ציבי אלון ויוסי סדבון. "נקמנות פוליטית". צילום: פרטי

ציבי אלון ויוסי סדבון. "נקמנות פוליטית". צילום: פרטי

במסגרת הטקס, זכתה מחלקת הנוער של מועדון הכדורגל בית"ר כפר סבא במקום הראשון והמכובד של מועדוני הכדורגל שהתמודדו על הענקת מגן הכבוד. ראוי לציין כי המחלקה בראשות אשר אלקובי, מנוהלת על ידי רשות הספורט העירונית, בהובלת שאול מיטלברג, זה 25 שנה.

בטקס השתתפו סגן ראש העיר ומחזיק תיק הספורט דני הרוש, מנהל רשות הספורט העירונית שאול מיטלברג מנהל רשות הספורט, יו"ר מחלקת הנוער של בית"ר כפר סבא אשר אלקובי והמאמן קובי אטיאס.

אלא שמי שמזוהה יותר מכל עם המועדון ועם מחלקת הנוער שלו, אשר ליווה ותמך בו לאורך שנים ארוכות, ציבי אלון, כלל לא נכח בטקס ובהודעות לתקשורת אפילו לא הוזכר במילה.

טקס הענקת מגן הכבוד בבית הנשיא. צילום: דוברות עיריית כפר סבא

טקס הענקת מגן הכבוד בבית הנשיא. צילום: דוברות עיריית כפר סבא

עם פרסום הדברים על ידי הודעות הדוברות, מערכת "מיינט כפר סבא", הוצפה בתלונות רבות של יוצאי המועדון ופעילים רבים,  אשר התלוננו בשפה קשה ובביקורת חסרת תקדים, חלקה מלווה במילים שלא ניתן לכותבן, נגד הדרתו של אלון, שלדעתם היא על רקע תמיכתו של האחרון ביוסי סדבון לראשות העירייה בבחירות האחרונות ולא בראש העיריה הנבחר, רפי סער.

"כמה יכולים להיות קטנים שם בויצמן 135 (עיריית כפר סבא א.א)", אמרו השבוע פעילים חברתיים רבים אשר שוחחנו עימם, "איך אפשר למחוק מורשת של שנים במחי קולמוס רק בגלל נקמנות פוליטית ומבישה?".

אחד מאלו שיצא להגנתו של אלון הוא עו"ד יעקב אוחיון, סגן ומ"מ ראש העירייה לשעבר, שכיהן בשנים האחרונות כמנכ"ל אלפי מנשה.

עו"ד אוחיון. "משכמו ומעלה". צילום: פרטי.

עו"ד אוחיון. "משכמו ומעלה". צילום: פרטי.

"קראתי ברגשות מעורבים את הפרסומים על זכייתה של מחלקת הנוער של מועדון בית"ר כפר סבא במקום הראשון של "מגן הכבוד לרשויות המקומיות" של נשיא המדינה ועל הכתרים שקשרו גורמים מסויימים על ראשם", אמר אוחיון, "למה מעורבים? מועדון זה היה חלק בלתי נפרד מחיי ושמור לו חלק נכבד בעיצוב אישיותי ובתפיסת חיי.

"אך לא על עצמי רציתי לדבר אלא על אדם משכמו ומעלה אשר צמח מהריסות השכונה בה פועל המועדון והפך למנהיג חברתי כריזמטי אשר סחף אחריו בני נוער רבים על הוריהם תוך שהוא רותם את קברניטי העיר, בעלי עסקים רבים ואת הקהילה כולה להתגייס למען הילדים וליצור להם עתיד טוב יותר.

"אי אפשר היה שלא להתאהב בלהט, בתשוקה, בלב הרחב, בנתינה אין קץ ובאישיות הכובשת של 'נער השכונות' שהתפתח למנהיג ולמורה דרך. בכל הפרסומים והתמונות שליוו את דבר הזכייה לא מצאתי מילה טובה או איזכור של אדם יקר זה ופועלו במשך שנים מכל הלב ומתוך תחושת שליחות וללא תמורה למען מועדון חברתי זה. לשם כך צריך כנראה גדלות נפש, והיא לדאבוני מצרך נדיר במקומותינו. אז בואו ניתן את הכבוד וההערכה לאיש המיוחד הזה ששמו ציבי אלון, אשר ליבו שמח ונחמץ בו זמנית לראות לאן הגיע מפעל חייו. אוהבים אותך ציבי ומוקירים את פועלך".