אלוש והרב פרץ. צילום: פרטי

אלוש והרב פרץ. צילום: פרטי

חזרה בלב כבד: עו"ד אלי אלוש הודיע לראש העיריה בשבוע שעבר על חזרתו לקואליציה עקב הוראתו של הרב יצחק פרץ, רבה הראשי של רעננה.

במכתב שהוציא הרב (ראו צילום) הוא קובע כי על אלוש לחזור לקואליציה: "אמנם ביקשתי ממך", כתב פרץ, "לפרוש מהקואליציה עקב פגיעה בסטטוס קוו….", כתב הרב, "היום אני מבקש ממך לחזור לקואליציה כדי לשמור עליו.. וכשם שבעזרת ה' תקבל שכר על כך שפרשת ושמעת לרב העיר כך תקבל שכר על השיבה".

צילום: מסך

צילום: מסך

הרקע לחזרתו של אלוש לקואליציה מגיעה לאחר גישושים שונים שנעשו בחודשים האחרונים, ששיאם היה בפגישת פיוס בערב יום הכיפורים האחרון בין הרב פרץ לראש העירייה חיים ברוידא על רקע "מצעד הגאווה" – בעקבות הפיוס הורה רב העיר לאלוש, כאמור, לשוב לקואליציה.

בינתיים, שני חברי סיעת הרשימה הדתית לורן עייאש ודרורה כהן, שלא פרשו עימו, ניהלו מגעים בהיעדרו עם ראש העיריה חיים ברוידא והשלושה חתמו ביום שישי האחרון על הסכם קואליציוני חדש עם העיריה ולפיו יכהנו שניהם, כל אחד בנפרד, עשרה חודשים כסגן ראש עיר בתואר. מדובר כמובן בשינוי הההסכם הקואליציוני (ראו צילום) בו נקבע כי אלוש יקבל עשרים חודשים ודרורה כהן תקבל עשרה חודשים.

ההסכם הקואליציוני המקורי. צילום: מסך

ההסכם הקואליציוני המקורי. צילום: מסך

אלוש בתגובה: "אני עזבתי את הקואליציה מבלי להתחשב במנעמים השלטוניים וחזרתי לקואליציה אינה תלויה במנעמים אלו. שינוי ההסכם הקואליציוני, על אף שהוא צורם מבחינה מוסרית, אינו יכול לבטל את בקשתו של רב העיר אליי ולכן אני חוזר בלי תנאים כאלו ואחרים כפי שהודעתי לראש העיר".

בכל זאת, הורידו לך עשרה חודשים. יצאת קירח מכאן ומכאן. 

"מבחינה פוליטית אתה צודק. אבל בל נשכח, שמבחינה פוליטית צרה לא רציתי להכנס בכלל לקואליציה. היו לי התלבטויות רבות, ואני לא אשקר לך, גם לאחר שהרב אמר לי להכנס ולמרות השיחות שניהלתי איתו, עדיין התלבטתי, אבל הכרעה של אדם מאמין היא פשוטה: או שאתה מכפיף את רצונותיך בפני דעת תורה, או שלא. כניסה לקואליציה יכולה להזיק לי גם בהיבט הציבורי וגם בהיבט הפוליטי הצר – אבל אדם מאמין יודע שגם אם הרב אומר לך על שמאל שהוא ימין ועל ימין שהוא שמאל אתה צריך לשמוע לו".

אתה לא כועס על חבריך לרשימה?

"כעס זו לא מילה שמשתמשים בה בפוליטיקה. מאוכזב אולי, וגם יש דברים שמבחינה תורנית, ולא מוניצפלית, לא יכולים לעבור עליהם לסדר ולכן, בעצת רבנים החלטתי לתבוע אותם לדין תורה בפני רב גדול ומוסכם עליהם בו יעיד הרב פרץ על הוראתו לשניהם, אבל זה לא משנה לציבור הרענני או לקואליציה, זה בירור פנים-סיעתי שאינו קשור לעצם חזרתי לקואליציה שכאמור הינה ללא תנאים".