צור קשר

תודה רבה על פנייתך!

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קוואזי במר מודוף. אודיפו בלאסטיק מונופץ קליר


:שתף עמוד

בשל סלילת הכביש הצפוני ברעננה – נערך סיור לבחון את העירוב בעיר

בשל סלילת הכביש הצפוני ברעננה – נערך סיור לבחון את העירוב בעיר
ברחבי הארץ 07:07 - 04.07.19 | שלום מאירוביץ'

הרב אישון, רב מזרח העיר: "חלק מעמודי העירוב נמצאים כיום בתוך תוואי הדרך ויש צורך להעתיקם מערבה יותר. סוכם כי לא תהיה פגיעה בעמודים בלא תיאום מראש כדי למנוע מצב בו רעננה תישאר בשבת ללא עירוב"

עירוב הוא שמו של מושג הלכתי שנועד לאפשר לאדם המעוניין לשאת איתו בשבת חפצים מביתו, רשות היחיד הפרטית שלו, אל מקום אחר ברשות הרבים, לעשות זאת בלא לחלל שבת. ההלכה אוסרת בשבת הולכת חפצים בין רשויות שונות. העירוב המקיף את כל שטח היישוב הופך את כל המרחב לרשות יחיד אחת ומתיר על ידי כך את נשיאת החפצים ממקום למקום.כמו ערים אחרות, גם רעננה מוקפת בעירוב.
ברעננה מתבסס העירוב בעיקר על מחיצות הקיימות בשטח – גדרות, קירות אקוסטיים שליד כבישים מרכזיים וכן "צורת הפתח" – עמודי עירוב שגם דרכם עובר החוט. מדי יום ששי מתבצע סיור לבדיקת שלמות העירוב בכל היקפו ובמידת הצורך נעשה תיקון מידי ככל הנדרש. עם גדילת העיר, בבנייה והתרחבות – נעשית התאמת העירוב לתוואי השטח החדש באופן רציף. בעניין זה התקיים השבוע סיור משותף של המועצה הדתית ומחלקת ההנדסה.
יו"ר המועצה הדתית אריה פרידמן ורב מזרח העיר הרב שלמה אישון האחראי על העירוב במועצה הדתית קיימו סיור עם עדה ארנבר מנהלת מחלקת תשתיות אגף ההנדסה בעיריית רעננה, והקבלן המבצע את סלילת כביש עוקף צפוני. בימים אלה מוסדר הכביש התוחם את רעננה העוטף את שכונת נווה עוזי והרחבת רחוב גולדה מאיר.
הרב אישון, רב מזרח העיר מסביר: "רחוב גולדה מאיר עובר הרחבה. חלק מעמודי העירוב נמצאים ביום בתוך תוואי הדרך ויש צורך להעתיקם מערבה יותר. סוכם כי לא תהיה פגיעה בעמודים בלא תיאום מראש כדי למנוע מצב בו רעננה תישאר בשבת ללא עירוב".
אריה פרידמן, יו"ר המועצה הדתית מבקש להודות על שיתוף הפעולה ההדוק והמתמשך עם ראש העיר, המנכ"ל ומהנדס העיר, בכל הנושאים בכלל ובנושא זה בפרט, תוך שמירה על כל כללי ההלכה למען תושבי העיר.

העירוב באזור נאות עוזי
צילום: המועצה הדתית