צור קשר

תודה רבה על פנייתך!

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קוואזי במר מודוף. אודיפו בלאסטיק מונופץ קליר


:שתף עמוד

דבר עורך: אם רק תצא – תנצח! 

דבר עורך: אם רק תצא – תנצח! 
השקפה 09:09 - 13.09.19 | יצחק דרעי

מוסכניק פנה למנתח לב ושאל: "זה אוכל אותי כל פעם מחדש. מה ההבדל בינינו? "הלא שנינו עושים את אותן הפעולות בשורה התחתונה: אני מנתח לב של מנוע – אתה מנתח לב של אדם. אני מחליף שסתומים במנוע, וגם אתה. אני מנקה חומרים מיותרים או מזיקים מתעלות הניקוז של המנוע, ואתה באמצעות צנתור מפנה שומנים מעורקי הלב. איך קורה שבסופו של חודש, לאחר שעבודתנו זהה, אתה זה שגורף את הכסף הגדול מהמטופלים ואני נשאר עם משכורת בינונית? חייך המנתח והשיב לו בשנינות: "נראה אותך מצליח לתקן את המנוע בזמן שהוא פועל.

"כי תצא למלחמה ונתנו ה' אלוקיך בידך…" 

המלחמה בין היצר הטוב ליצר הרע נערכת בעוד "המנוע פועל", אין זמן לשבת לכוס קפה ועוגה ולחשב בסבלנות מה כדאי לעשות. חייבים להחליט כאן ועכשיו. אבל הקושי הוא רק להחליט ש – "יוצאים למלחמה". מעתה גם נבין היטב מדוע התורה מתארת מצב ניצחון במלחמה ולא מצב של הפסד, משום שכל כוחו של היצר הרע הוא בדמיונות, הנחות שגויות ומטעות ודמגוגיה. ברגע שאתה יוצא לקרב נגדו, מתברר שכל כוחו אינו אלא פאטה-מורגנה שמתפוגגת בהיגיון מועט. אם אתה תצא להילחם, מבטיחה התורה, לא תפסיד. לא בגלל שאתה כל כך חזק, אלא בגלל שמולך אויב דמה, שיציאה לקרב מביסה אותו במהירות.

נמצאים אנו בעיצומם של ימי חודש אלול .ימים בהם אנו צריכים לעשות חשבון נפש על מעשינו במהלך השנה. במה נדרש תיקון וכיצד נשפר את מעשינו. דא עקא קבע המחוקק יום בחירות דווקא בימים אלו. היה טוב אילו היינו עוברים את ימי הרחמים בשקט ובאהבת חינם. אך לצערינו היציאה למלחמה מלחמת הכבוד מלחמה על הכסא מעור בכנסת. מלחמה על שררה .מוציאה אותנו משלוות ימי חודש אלול. אסור לקטרג על אף יהודי באשר הוא יהודי. ישראל על אף שחטא ישראל הוא. הלב נצבט בראותינו את גודל השנאה יוקדת מעניהם של אותם אומללים ונבזים שמנסים בכל דרך לחרף ולגדף מערכות ישראל. עושים בניהם תחרות מי ירע יותר לדת ולתורה ולעם שרוצה ומשתדל לעשות רצון בוראו. שלטי חוצות ברחובות הארץ הקדושה. ממשלה חילונית. ממשלה בלי  "הדתיים הסחטנים". הכפשות על רבנים ועל ציטוט מדבריהם. עיננו רואות וכלות למסע השנאה המתרחב בארצינו. והאש מתפשטת בשדה קוצים. כל מי שרוצה לגרוף קולות מוכן לעשות בדיוק ההיפך מהדת והתורה. כמה שיותר להקצין בנושאי דת ירוויח אולי בהצלת הקולות למען בחירתו .אנו יודעים "כי נצח ישראל לא ישקר" התורה לעד קיימת ובלי דת והלכה במדינה הזו אין זכות קיום לעם ישראל בארץ הזו. גלויות עברנו. משברים צלחנו. אך הדבר שעליו אי אפשר לוותר ואי אפשר לסלוח. זו ההקצנה והשנאה המבעבעת מאותם אנשי ההבל ורעות הרוח שאינם חסים על כבוד העם הזה ומנסים לפלג ולשסע בנינו הקטנים. לא ניתן ולא נרים יד בקודשי ישראל .

אשר על כן. ראשית נוקיע אותם אנשים המנסים לשסות בנו. לא ניתן ידינו ביום הבוחר למנסים לצעוק בראש כל חוצות מדינה בלי דתיים. לא נצביע לאנשי בלייעל  וכופרים בה' ובתורתו. נצביע רק למפלגות שמצהירות על חיזוק הארץ ושמירת חומות הדת. איש איש כפי אמונתו ועצת רבותיו. אך בוודאי לא לאותם נבזים שמנסים להפר את תורת ה'. ה' הטוב יכפר בעד עמינו ובוודאי שתוצאות הבחירות יהיו רק לטובה ואחים אנחנו ואחים נשאר. היו ברוכים.

תגובות‎