צור קשר

תודה רבה על פנייתך!

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קוואזי במר מודוף. אודיפו בלאסטיק מונופץ קליר


:שתף עמוד

דבר עורך: בין ברבור לעורב

דבר עורך: בין ברבור לעורב
השקפה 08:08 - 09.08.19 | יצחק דרעי

שלך הכי טוב!

עורב שחור חי בשלווה ובנחת ביער הגדול, כל שנותיו לא ידע מחסור וכישלון. יום אחד עף העורב מחוץ לגבולות היער וראה ברבור לבן שוחה באגם. חשב העורב: "איזה ברבור יפה, כל-כך אצילי הוא ולבן, ואילו אני שחור ואפרורי, ברור לי שהברבור הוא העוף היפה והמאושר ביותר בעולם".נחת העורב ליד הברבור וחשף בפניו את רגשותיו. אמר לו הברבור: "גם אני חשבתי שאני העוף המאושר ביותר, עד שראיתי את התוכי. נוצותיו משולבות בצבעים יפים, לא משעממות כמו שלי .עף העורב אל התוכי וסיפר לו את השבחים שהעריף עליו הברבור. אמר לו התוכי: "אף אני הייתי בטוח שצבעי נוצותי הם היפים ביותר והייתי מאושר, עד שבמסעי ראיתי טווס בגן החיות.הטווס פרס את נוצותיו ועיני יצאו ממקומן, יופי כזה לא ראיתי… באותו רגע הבנתי שהטווס הוא העוף המאושר ביותר בעולם!" עף העורב אל גן החיות לחפש את הטווס. לפתע הוא ראה התקהלות של עשרות אנשים.התקרב וראה שכולם מתקהלים סביב הטווס. בערב שכולם הלכו פנה העורב לטווס ואמר: "טווס יקר, כמה יפה אתה, נוצותיך מיוחדות ומאירות בשמש, כולם נקהלים סביבך, בעוד שאותי כולם מגרשים… האם אתה העוף המאושר ביותר בעולם?"ענה לו הטווס: "תמיד חשבתי שאני הכי יפה ומאושר, אך היופי הזה בא לרעתי… בגללו אני כלוא בגן החיות הזה.אתה עורב יקר אמנם לא היפה בעופות אך חופשי אתה, לא מתקהלים סביבך, אתה עף לאן שרק נפשך חפצה… הנך העוף המאושר בעולם!"
"אֵלֶּה הַדְּבָרִים… בֵּין פָּארָן וּבֵין תֹּפֶל וְלָבָן וַחֲצֵרֹת וְדִי זָהָב"

מבאר רש"י" בין פארן ובין תפל ולבן": "אמר רבי יוחנן חזרנו על כל המקרא ולא מצינו מקום ששמו תופל ולבן אלא הוכיחן על הדברים שתפלו על המן שהוא לבן שאמרו ונפשנו קצה בלחם הקלוקל ועל מה שעשו במדבר פארן על ידי המרגלים"

 נשאלת השאלה: איך יתכן שבני ישראל חושבים שלחם רגיל עדיף מהמן? הרי בלחם הזה טעמו כל טעמים שבעולם, הייתכן?

התשובה היא: שאדם חושב ש- "הדשא של השני ירוק יותר", אין הוא מסתכל על מה שה' חנן אותו ונתן לו..

המשל הנ"ל יסביר זאת היטב: לא פעם אנו כמו העורב – עורכים השוואות ללא צורך כלל בינינו לבין אחרים.ההשוואות הללו גורמות לנו להמעיט מערכנו, להיעצב, לקנא ולחפש חיים מושלמים יותר לפחות כמו חברנו.אך טעות היא בידנו! אנו לא מעריכים את עצמנו, לא טופחים על כתפינו, לא מודים לבורא עולם על הטוב שיש בנו ואין לאחרים. אל תשווה את עצמך לאחרים, לא בטוח שהטוב שלהם הנראה בעיניך באמת עושה אותם מאושרים! הסתכל על הטוב שבך, ויש בך הרבה.תמיד יהיו אנשים שיש להם יותר ממך, אך מה שלך יש הוא הטוב ביותר בשבילך! אם רצונך להיות מאושר הסתפק במה שיש לך.
האישה, הבית, העבודה, הילדים והרכב הטובים שיש לחברך, הם מתאימים רק לו, אל תקנא בו, כי מה שיש לך מותאם בדיוק בשבילך!

תגובות‎