צור קשר

תודה רבה על פנייתך!

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קוואזי במר מודוף. אודיפו בלאסטיק מונופץ קליר


:שתף עמוד

הוד השרון: "זה שראש העיר לא רוצה חרדים בעירו זה לא אומר שהם לא גרים בה"

הוד השרון: "זה שראש העיר לא רוצה חרדים בעירו זה לא אומר שהם לא גרים בה"
ברחבי הארץ 05:05 - 24.05.19 | שלום מאירוביץ'

הוד השרון: בעקבות סגירת מחלקת התרבות דרישה לקלוט את העובדים בעיריה
סגן ראש עירית הוד השרון לשעבר, יגאל שמעון הגיש הצעה דחופה לסדר שעניינה קליטת 13 עובדי המחלקה לתרבות תורנית שפוטרו בשבוע שעבר במסגרת העירונית
"מועצת העיר מחליטה להורות לעירייה לקחת אחריות על פעילות המחלקה לתרבות יהודית שקוצצה בתקציב העירייה לשנת 2019", כתב שמעון בהצעה לסדר, "העירייה תפעיל שיעורי תורה ואירועים לרווחת הציבור החרדי והדתי בעיר בחגים ובמהלך השנה, כפי שמפעילה לרווחת הציבור הכללי, ובתוך כך לקלוט בעירייה ו/או במועצה הדתית את העובדים שעתידים לסיים תפקידם בחברה לקידום החינוך".
השבוע הוא אמר: "מחלקת התרבות היהודית הינה מחלקה המופעלת ע״י החברה לקידום החינוך והוקמה בשנת 2004. במחלקה מועסקים 12 מגידי שיעור ורכז אחד שבסה"כ הם מוסרים 25 שיעורים בשבוע ו כ 100 שיעורים בחודש בשיעורים משתתפים בסה"כ בכל המקומות כ-2000 משתתפים בניהם נשים גברים נוער וילדים המשתייכים למגזר החרדי בעיר מצד שני ישנו מגזר דתי לאומי שיש לו פעילות תורנית ואותו תקצבה המחלקה לתרבות תורנית יוזמות ומורשת בעירייה בניהולו של אילן שרעבי צרכי התרבות בין מגזר חרדי למגזר דתי לאומי הם שונים ולכן כל מחלקה דאגה למגזר שלה היא משתייכת, כמובן שיש אירועים משותפים כגון תהלוכת ל"ג בעומר.

"חברי המועצה צריכים להכיר במגזר החרדי שנמצא בעיר אתן לכם דוגמא הרב הולשטין מכיכר מגדיאל משתייך לדתי לאומי ולכן יש לו את התקציבים של תרבות תורנית, הרב אריאל מדמון מגיל עמל משתייך לציבור חרדי, מקווה שיבינו את ההבדל, ולכן לפטר ולסגור את המחלקה זו פגיעה במגזר שלם. שהפך להיות פגוע מאפליה של עיריית הוד השרון כך שההצעה לייעל ולחבר את המחלקות זה לא נכון כמו שמבינים שהקהילה הלהט"בית בעיר צורכים תרבות שונה והעירייה מתקצבת אותם בגלל שיש צורך שיוויוני כך גם לציבור החרדי צריך שיוויון. השאלה מדוע לפטר 13 עובדים ושולחים אותם הביתה היות והם חרדים זה שראש העיר לא רוצה חרדים בעירו זה לא אומר שהם לא גרים בעיר".