בחודשי הקיץ יתחילו העבודות לבניית התחנה המרכזית החדשה ברחוב אורלוב, במקום התחנה הישנה שפועלת כיום עם מפגעים בטיחותיים רבים. במהלך החודש הקרוב צפוי להיפתח המסוף הזמני ברחוב מבצע קדש.

המסוף הזמני לפעול ב-4 השנים הקרובות בזמן הקמתה של התחנה החדשה. הוא עומד מוכן ונעול כבר למעלה משנה וחצי ללא שימוש.

התחנה המרכזית הישנה של פתח תקוה הוקמה ב-1957 והינה בפועל מגרש חנייה גדול המשמש כתחנת קצה לקווי אוטובוס, בדומה לתחנות אחרות שנבנו באותה התקופה. פתח תקוה של אותם הימים הייתה מושבה קטנה, והתחנה הפכה עם הזמן ללא רלוונטית לעיר מטרופולין, הרביעית בגודלה במדינה. התחנה ברחוב אורלוב ממוקמת בממשק צמוד למרכז העיר הוותיק והמזדקן, כך שהתחנה החדשה המתוכננת הינה חלק מהתכנית  לחדש את מרכז העיר כולו.

התחנה תפעל כמרכז המשמש עוגן הנותן שירותים לכלל רחובות מרכז העיר הסמוכים, וכן לאזור שיתפתח סביב, וזאת על ידי חנויות, מסעדות ובתי קפה הפונים לעבר אותם רחובות.

התחנה החדשה שתוקם על שטח התחנה הישנה תייצר שילוב בין אמצעי תחבורה שונים (אוטובוסים, רכבת קלה, רכבים פרטיים ואופניים) ותאגד בתוכה את קווי האוטובוסים העירונים של פתח תקוה וגוש דן. התחנה תכלול חניון "חנה וסע" בן 700 מקומות שיהיה מיועד לנוסעי הרכבת הקלה בואכה בני ברק, רמת גן , תל אביב-יפו ובת ים וכ-100 חניות נוספות. בנוסף תכלול התחנה מגדל משרדים בן כ-12,000 מ"ר ושטחי מסחר בהיקף של כ-7000 מ"ר.

עד לסיום העבודות של התחנה המרכזית, שיימשכו כארבע שנים, תפעל תחנה מרכזית זמנית שתפעל כמסוף זמני במתכונת מצומצמת. לא יהיה במקום מכון שטיפה ומתקן תדלוק כפי שיש בתחנות דומות ובסך הכל יחנו במקום כ-60 אוטובוסים. היתר יופנו לחנייה בחניונים אחרים באזורי התעשייה בעיר.

בעירייה מבטיחים כי זרימת התנועה ברחוב גיסין תישאר כפי שהייתה, מאחר שתנועת האוטובוסים תהיה דרך רחוב מבצע קדש ובר כוכבא. מאחורי המסוף יש חניון לכ-60 כלי רכב פרטיים שישמש את באי המסוף ואת תושבי האזור.

ראש העירייה, רמי גרינברג: "אנו עושים בעיר מהפכה של ממש בתחום התחבורה. אנו בשיאן של עבודות רבות שבסופן תושבי העיר ייהנו מתחבורה ציבורית נוחה ונגישה. בנוסף, אנו רוצים לקדם את בניית התחנה המרכזית החדשה ברחוב אורלוב ולספק לתושבי העיר והסביבה תחנה מרכזית חדשיה ומודרנית, נוחה ונגישה. באופן זמני נפעיל את המסוף הזמני ברחוב מבצע קדש, במקום עליו החליט משרד התחבורה, ונעשה כל מאמץ לצמצם את הפגיעה באיכות חיי התושבים. בסופו של תהליך נזכה לתחנה מרכזית חדשה ומודרנית, כפי שראוי לעיר בסדר גודל כמו פתח תקוה".