צור קשר

תודה רבה על פנייתך!

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קוואזי במר מודוף. אודיפו בלאסטיק מונופץ קליר


:שתף עמוד

המועצה לצרכנות: היכן הכי משתלם לרכוש פירות וירקות לקראת שביעי של פסח?

המועצה לצרכנות: היכן הכי משתלם לרכוש פירות וירקות לקראת שביעי של פסח?
צרכנות 10:04 - 24.04.19 | שלום מזרחי

סיירי המועצה לצרכנות ערכו בדיקה מיוחדת לקרטת פסח של סל פירות וירקות זהה בשווקים וברשתות השיווק. הממצאים: רשתות השיווק זולות יותר בממוצע, אולם ישנם מספר שווקים זולים יותר מהרשתות בערים

לקראת שביעי של פסח אחד הסלים המבוקשים ביותר, מעבר לרכישת סל המוצרים הקבוע לחג, אלו הם הפירות והירקות, אולם נשאלת השאלה היכן זול יותר לרכוש סל זה: בשווקים או ברשתות השיווק? לצורך כך, ערכה המועצה הישראלית לצרכנות בדיקה מיוחדת של סל זהה שהורכב מהמוצרים הבאים: אבוקדו במשקל, בטטה טרי במשקל, בצל יבש במשקל, גזר טרי ארוז בשקית במשקל, חסה ערבית יחידה, לימון במשקל, סלק אדום במשקל, סלרי עלים מהדרין יחידה, תפוח אדמה לבן ארוז במשקל, תפוח עץ סמיט במשקל.

את הבדיקה ערכה המועצה ברשתות: רמי לוי, ויקטורי, יוחננוף, שופרסל דיל, יינות ביתן, חצי חינם, אושר עד, מחסני השוק, מגה בעיר ושופרסל שלי.

צילום: המועצה הישראלית לצרכנות

לחצו כאן להגדלה של הטבלה

כעל פי הבדיקה הרשתות יצאו זולות יותר בממוצע מאשר השוק הזול ביותר ובייחוד הרשתות: רמי לוי, ויקטורי, יוחננוף, שופרסל דיל EXTRA. כמו כן, גם אם לוקחים את המחיר הממוצע של כל הרשתות גם יחד יוצא כי עלות הסל הינה 67.72 ש"ח – זול יותר מאשר הממוצע של כל השווקים גם יחד. הרשתות בהם נרשם סל ירקות ופירות יקר יותר הן מגה בעיר ושופרסל שלי (סביב ה-85 ש"ח).

עופר מרום, מנכ"ל בפועל המועצה לצרכנות: ""מתוך 12 רשתות שיווק שנבדקו 5 רשתות זולות יותר מסל הזל ביותר בשווקים. אנו קוראים לצרכנים להשוות מחירים גם במוצרי הפירות והירקות כפי שניתן להשוות בכל תחום אחר".