צור קשר

תודה רבה על פנייתך!

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קוואזי במר מודוף. אודיפו בלאסטיק מונופץ קליר


:שתף עמוד

הערכה: המפלגות הדתיות יפרשו מהקואליציה בשל מצעד הגאווה ברעננה

הערכה: המפלגות הדתיות יפרשו מהקואליציה בשל מצעד הגאווה ברעננה
ברחבי הארץ 01:05 - 30.05.19 | שלום מאירוביץ'

ראש עיריית רעננה אישר את מצעד הגאווה ברעננה, וגוברות ההערכות כי הסיעה הדתית המאוחדת תפרוש מהקואליציה

שבט "הדר" של תנועת הצופים, הודיע לאחרונה כי יקיים מצעד גאווה ב-18 ביוני לאורך חלקים מרחוב אחוזה, לצד תמיכה ובתיאום עם משטרת ישראל. אריה פרידמן, יו"ר המועצה הדתית ברעננה מחה בתוקף כפי שפרמנו בתחילת השבוע ואמר: "אני חושב שכל מה שקשור למיניות זה נושא אישי וצריך להידון במעגלים סגורים", אמר השבוע פרידמן. "למצעד שקשור למין ברחובה של עיר אין שום שייכות ושום קשר לרעננה. ובכלל, כל הנושא של זכויות ציבור כזה או אחר צריך להיות מול הכנסת ולא מול תושבי רעננה".

גם יו"ר הרשימה הדתית המאוחדת עו"ד אלי אלוש, מסר בתגובה: "בשם הרשימה הדתית הגדולה במועצת העיר אבקש להבהיר כי אנו מתנגדים מכל וכל לכל סוג של מצעד ״גאווה״ או תהלוכת ״גאווה״ בעיר רעננה. אנו רואים בחומרה את הניסיונות של גורמים באופוזיציה להפר את הסטטוס קוו ברעננה . אני סמוך ובטוח שגם ראש העיר, מר חיים ברוידא לא יתן ידו להפרת הסטטוס קוו. אבקש להזכיר שאנו מצויים בתקופת העומר בו אנו מציינים בצער ובאבל את פטירתם של 24 אלף תלמידיו של רבי עקיבא, מפני שלא נהגו כבוד זה בזה".

בהמשך השבוע הודיע ראש העירייה חיים ברוידא על כך שהמשטרה אישרה את קיום המצעד והוא הולך להשתתף בו. "בדיוק כפי שאני הולך לתערוכות שנפתחות בעיר, לאירועים קהילתיים, להכנסות ספר תורה, לחגיגות בבתי הכנסת ולתחרויות ספורט, אני מתכוון להגיע גם לאירוע הזה, ואכבד את המשתתפים השונים", דבריו אלו עוררו את זעמם של רבני ואנ"ש ברעננה שראשית מחו על הביזוי של קודשי ישראל "להשוות הכנסת ספר תורה למצעד גאווה, זה אפילו רון קובי מטבריה לא היה עושה", וטענו, "מדובר ביריקה בפרצופם של תושבי ונציגי הציבור הדתי ברענה שביקשו למנוע את המצעד הטמא הזה. רעננה היא לא עיר ככל ערי השרון. היא עיר מעורבת שהרכב האוכלוסיה שלה מונה כמעט מחצית תושבים דתיים ומסורתיים". הגר"י פרץ שליט"א, רב העיר, זימן אליו את נציגי הציבור הדתי באופן דחוף כדי לקיים התייעצויות לתגובה נאותה להחלטה.
בנוגע לתגובת נציגי הציבור הדתי בעקבות ההחלטה לקיום המצעד נמסר: "בימים הקרובים, לאחר התייעצות עם רבנים, נחליט לאן פנינו מועדות".

גם יו"ר סיעת באמונה מחה נמרצות: "רעננה ידועה לאורך שנות קיומה כעיר רב גונית ורב תרבותית בה חיים זה לצד זה בהרמוניה ושקט ציבורים שונים ומגוונים. כסגן ראש העיר וכמייצג את הציבור הדתי והמסורתי קיימתי השבוע פגישות עם רבני העיר ועם ראשי קהילות . הרושם והמסרים שמתקבלים מהם הוא שתהייה פגיעה קשה ולא מידתית בציבור הרואה במצעד המדובר הפרה בסטטוס קוו ופגיעה בוטה בערכי המשפחה המסורתיים. המצעד המדובר הינו צעד חד צדדי היוצר פרובוקציה מיותרת ויגרום להקצנה בתגובות וביחסים בן חלקי הציבור בעיר . זו הפגנה מיותרת שלא תוביל לשום דבר טוב וחיובי לשני הצדדים. ולכך לא נוכל להסכים. אני קורא ליוזמי ההפגנה כמו גם לראש העיר להימלך בדעתם בטרם יהיה מאוחר מדי לאחות את הקרעים שיווצרו וזה יהיה בלתי אפשרי לתקן את הנזק לטווח הארוך שהדבר יגרום לעיר רעננה וכלל תושביה".

למרות הדברים הללו, גוברת ההערכה כי הסיעה הדתית המשותפת תפרוש בסופו של דבר מהקואליציה: "יש עניינים שהם מעבר לשליטתנו ומעבר לכיסאות". בנוגע לנציג "באמונה", חיים גולדמן, המשמש כסגן ראש העיר, לא ידוע מה בכוונתו לעשות והאם יפרוש גם הוא מהקואליציה.