צור קשר

תודה רבה על פנייתך!

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קוואזי במר מודוף. אודיפו בלאסטיק מונופץ קליר


:שתף עמוד

"הפליה על רקע עדתי": התיכון החרדי "בית יעקב" בפתח תקווה בסכנת סגירה

"הפליה על רקע עדתי": התיכון החרדי "בית יעקב" בפתח תקווה בסכנת סגירה
ברחבי הארץ 08:07 - 18.07.19 | שלום מאירוביץ'

התיכון החרדי "בית יעקב" (צילום: mynet)

סמינר הלדסימר ("בית יעקב")
ראש העירייה, רמי גרינברג, שיגר מכתב למשרד החינוך לפיו העירייה מבטלת את הסכמתה למתן התר לתיכון "בית יעקב" (סמינר הלדסיימר) לעשות שימוש במבנה המוסד. בכך למעשה פועלת העירייה לשלילת רישיון המוסד, זאת למרות שרק לפני כחודשיים חתמו בעירייה על בקשה לרישיון עבורם.

תיכון "בית יעקב", הינו מוסד מוכר ותיק בעיר, בו לומדות בנות מהמגזר החרדי, כשהנהלת המקום שמה דגש על רמת הצניעות וההישגים בלימודים כחלק העיקרי מתנאי הקבלה. כאמור, רק לפני כחודשיים חתמה העירייה על טפסי הרישיון של המוסד, וככל הנראה סירובה של הנהלת המוסד לקבל בנות ממוצא ספרדי היא זו שגרמה לראש העירייה לחזור בו מהחלטתו הקודמת.

מה הרקע לדחיית הבנות? לא ברור. אחת מהסברות שהועלו, כאמור, הייתה כי המוסד סירב לקבל בנות על רקע מוצאן. טענה זו נשללה מיד על ידי גורמים שונים, ביניהם חבר המועצה מטעם סיעת ש"ס, משה צלאח, שטוען כי "בנותיי למדו שם ומעולם לא נתקלו באפליה כזו או אחרת. אני מעריך מאוד את ראש המוסד, הרב עזריה הילדסהיימר, וגם הבנות אוהבות אותו. הוא אישיות עצומה, ואני לא חושב שרקע עדתי הוא הסיבה לדחיית הבנות. מה עוד שלומדות בו בנות רבות ממוצא ספרדי".

מהי להבנתך הסיבה להחלטתו של ראש העירייה? "אני הבנתי שהוא התנגד שהמוסד יקבל בנות מחוץ לעיר על חשבון בנות שגרות בפתח תקוה. נודע לי גם שהוא בדק את הנתונים שלהן ומצא שהן עומדות בקריטריונים כדי להתקבל, אך אני לא יודע מה הסיבה הרשמית להחלטתו".

למרות דבריו של צלאח, בעירייה טוענים אחרת: הסמינר מסרב להסכים לבקשת ראש העיר לקבל עשרות בנות שהרקע החינוכי שלהן תואם את מסגרת המוסד, אך הן משתייכות לציבור הספרדי בעיר ובשל כך טוענים בסמינר כי הן לא תואמות. בעירייה טוענים מנגד כי בחורות אשכנזיות ברקע זהה – דווקא כן התקבלו למוסד.

מעיריית פתח תקווה נמסר: "בתיכון בית יעקב ישנן בעיות ניהול וביניהן גם בעיות בקבלת בנות מהעיר לבית הספר. לצערנו, בנות שאינן תושבות העיר מתקבלות לבית הספר בעוד תושבות העיר לא מתקבלות. לא ייתכן כי תושבי העיר שמשלמים ארנונה ומיסים, שמהם העירייה תומכת בבית הספר, לא יוכלו לרשום את בנותיהם לבית הספר, בעוד בנות מערים אחרות כן יירשמו ויתקבלו. על כן, ראש העיר רמי גרינברג החליט לשלול את רישיון המוסד, עד שההנהלה תסדר את עניין הרישום והקבלה ותקבל בנות באופן שוויוני על פי קריטריונים ברורים".