צור קשר

תודה רבה על פנייתך!

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קוואזי במר מודוף. אודיפו בלאסטיק מונופץ קליר


:שתף עמוד

הפעוט בלע סוללת ליתיום – החיתול העיד על דימום במערכת העיכול

הפעוט בלע סוללת ליתיום – החיתול העיד על דימום במערכת העיכול
ברחבי הארץ 02:05 - 22.05.19 | שלום מאירוביץ'

אירוע חריג ביום חמישי שעבר בבית החולים מאיר שבכפר סבא. פעוט שהגיע למיון, סבל מצואה בצבע חריג כשבמקביל מצאו הוריו סוללת מטבע בחיתולו

ירוע חריג ביום חמישי שעבר בבית החולים מאיר שבכפר סבא. פעוט שהגיע למיון, סבל מצואה בצבע חריג כשבמקביל מצאו הוריו סוללת מטבע בחיתולו

ביום חמישי האחרון הובהל פעוט בן כשנה למיון ילדים בבית החולים מאיר בכפר סבא, לאחר שהוריו דיווחו כי התגלו בחיתולו סוללת מטבע וכן יציאה כהה שהצביעה על דימום במערכת העיכול.

סוללת ליתיום מהסוג שבלע הפעוט | צילום אילוסטרציה: Pixabay

סוללת ליתיום מהסוג שבלע הפעוט | צילום אילוסטרציה: Pixabay

הפעוט נשאר במעקב בבית החולים, ולמרבה השמחה לאחר שנמצא כי לא נגרם לו נזק משמעותי שוחרר לביתו.

ד"ר איל זיפמן, מנהל שירות גסטרו ילדים בבית החולים מאיר בכפר סבא, אמר לאחר המקרה: "סוללות מטבע מסוכנות במיוחד בגילאים הצעירים בהם הפעוטות מכניסים חפצים לפה. סוללות מטבע מכילות תרכובות של ליתיום ומתכות אחרות שעלולות להפריש חומר הפוגע ברירית המעי. מעבר לכך המטען החשמלי של הסוללה מגביר את הנזק לרירית. נוסף על כך הסוללה יוצרת לחץ על אזורים שונים במעי, שמגדיל גם הוא את הפגיעה".

אירוע דומה אירע ברחובות לפני כ-8 ימים, כאשר ילדה בת 9 ביקשה לאסוף את שיערה,ובלעה בטעות סוללה דומה. כתוצאה סבלה הילדה מכוויות קשות בוושט והובהלה לחדר המיון בבית החולים קפלן שברחובות.

יש לציין כי במסגרת אזהרות משרד הבריאות לגיל הרך, נכתב כי ילדים קטנים לומדים לחוש על ידי הכנסת דברים לפה. על כן יש להרחיק מהישג ידם של ילדים עד גיל 3 חפצים קטנים העלולים לגרום לסתימה בדרכי הנשימה או לפגיעות אחרות, ככפתורים, מטבעות, גולות ומשחקים שמתפרקים לחלקים קטנים.