מועצת העיר הרצליה אישרה השבוע  את התקציב העירוני, הרגיל והבלתי רגיל, לשנת 2020. התקציב גובש במהלך החודשים האחרונים ע"י הנהלת העירייה והמינהל הכספי, בשיתוף כל מנהלי אגפי ויחידות העירייה.

התקציב הרגיל שאושר עומד על סך של 1,000.8 מיליון שקלים (לעומת 954.5 מיליון ש"ח ב- 2019) ותקציב הפיתוח – התקציב הבלתי רגיל (תב"ר) יעמוד על כ 503 מיליון ש"ח (לעומת 489 מיליון ש"ח ב-2019).

ישיבת מועצת העיר. צילום ארכיון: עיריית הרצליה

ישיבת מועצת העיר. צילום ארכיון: עיריית הרצליה

חשוב לציין, כי בתקציב הרגיל ההכנסות העצמיות מהוות כ- 75% מכלל תקציב ההכנסות. אחוז גבוה זה מעיד על עצמאות כלכלית, ואכן עיריית הרצליה מדורגת על ידי חברתStandard & poor's הבינלאומית, בדירוג הגבוה ביותר בישראל AAA כאחד הגופים האיתנים במשק הישראלי.

בהתאם לחזון העירוני, שהציב ראש עיריית הרצליה משה פדלון, הוצג התקציב וניתוח משמעויותיו בפני חברי המועצה על ידי מנהל הכספים של העירייה, רו"ח רוני חדד.

עיקר ההשקעה והוצאות התקציב הרגיל לשנה הקרובה יהיו בתחום החינוך בעיר, בסך כ- 348 מיליון שקל, אשר מהווים את ההוצאה הגדולה ביותר מכלל התקציב העירוני כ – 34.8%. תקציב זה כולל תגבורים, יוזמות ותוכניות העשרה בחינוך. בנוסף, ממשיכה העיריה להשקיע בבנייה, שיפור ושדרוג של מוסדות חינוך בעיר.

נתח תקציבי גדול, כ- 11.5% מהתקציב הרגיל, מופנה לרווחה ונתח תקציבי גדול נוסף כ- 11.4% מופנה לשיפור פני העיר ואיכות הסביבה. בשנת 2020 תימשך ההשקעה של כ- 8% בתחומי התרבות, נוער וספורט, שכוללים בין היתר מופעי קונצרטים בפארק, עדלאידע ואירועי ספורט עממי.

ראש עיריית הרצליה, משה פדלון אמר בהמשך לאישור כי "תקציב 2020 נותן ביטוי לרצון שלנו להעניק לתושבים את מיטב השירותים ולהשקיע בחינוך, בתשתיות, בתרבות, בהתחדשות עירונית ובכל התחומים התורמים לאיכות החיים בעיר, והוא מתאפשר הודות לאיתנות הכלכלית שלנו".

מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא ציין כי "התקציב הוא פרי עבודה מושקעת ומקצועית, יחד עם שיתוף פעולה טוב בין כל אגפי העירייה. אני מודה למנהל הכספים של העירייה, לאנשי המינהל הכספי, למנהלים ולחשבות על העבודה המוקפדת והמקצועית".