המודעה שהופצה ברשתות החברתיות. צילום: מתוך הרשת החברתית

המודעה שהופצה ברשתות החברתיות. צילום: מתוך הרשת החברתית

סניף "קשת טעמים" בפתח תקוה אמנם נפתח בשבוע שעבר, אך רבני העיר לא אמרו נואש בנסיון להביא לסגירתו לנוכח פתיחתו בשבת והבשר הלבן שנמכר בו.

במכתב שהופץ ברשתות החברתיות, עליו חתומים רבנים רבים וביניהם רבה הראשי של העיר, הרב מיכה הלוי, התושבים נקראים להגיע ולמחות בתפילה המונית מול סניף הרשת.

הסערה סביב הרשת, שפתחה את סניפה בעיר רק לפני כשבוע, עדיין בעיצומה. לאחר חילופי הדברים ברשתות החברתיות בין חבר הכנסת יאיר לפיד לבין סגן ראש העיר ויו"ר סיעת ש"ס, אוריאל בוסו, הגיעה ההודעה מטעם רבני העיר בה נכתב :"עם ישראל אשר עמדו רגליו על הר סיני בשעה שנשמע דבר ה' 'זכור את יום השבת לקדשו' ואשר באו באש ובמים למען שמירת שבת קודש, מזועזע כולו נוכח הפרצה החמורה הכפולה ומכופלת בפריצת חומת השבת ובמיוחד היד שהורמה בעירנו 'פתח תקוה' לבטל את קדושת השבת בעיר ואם בישראל בפתיחת חנות בשבת קודש לממכר נבלות וטרפות תחת השם 'קשת טעמים'".

בהמשך המכתב קוראים הרבנים "לכל הירא את דבר ה' ומצטער על חילול כבוד שמים וחילול כבוד השבת", לקבל את השבת 10 דקות לפני הזמן, ולהגיע לתפילה המונית ביום שישי הבא, ה-5 ביולי, בשעה 18:00 ברחבת החניון מול החנות. הכוונה המקורית היתה להגיע ולמחות מחר (שישי), אך לדברי המארגנים הם נענו לבקשת המשטרה לדחות את העצרת.

מלשכת רב העיר, הרב מיכה הלוי נמסר: "הרב מצטרף ליוזמה של רב השכונה, הרב ששון כהן שליט"א יחד רבני הקהילות וציבור רחב ומגוון מקרב תושבי השכונה הכואבים מאוד את המצב. הרב סבור כי יש לשמור על צביונה של פתח תקווה כעיר יהודית וכי המסחר בשבת עומד בסתירה מהותית לצביונה של מדינת ישראל".

דני בצלאל, סמנכ"ל "קשת טעמים", סירב להגיב בנושא.