צור קשר

תודה רבה על פנייתך!

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קוואזי במר מודוף. אודיפו בלאסטיק מונופץ קליר


:שתף עמוד

חבר מועצת הרצליה אורן אריאלי העביר שיעור על אבולוציה. צדיקוב: "כפייה חילונית"

חבר מועצת הרצליה אורן אריאלי העביר שיעור על אבולוציה. צדיקוב: "כפייה חילונית"
ברחבי הארץ 09:11 - 27.11.19 | שלום מאירוביץ'

בעקבות שיעור שנשא חבר מועצת העיר הרצליה אורן אוריאלי, שהינו מורה בהשכלתו, בו לימד אבולוציה לתלמידי חטיבות הביניים ובעיר פנו חברי מועצת העיר החרדים במכתב לשר החינוך ולראש העיר בו הם מבקשים הבהרות לשיעור כשלטענתם מדובר בכפייה חילונית. 

במכתב ששיגרו אלעד צדיקוב ומשה ועקנין נכתב, כי "יוזמתו העצמאית כבתוך שלו, של המורה אורן אוריאלי לכפות כבר סמכא מקצועית את אותן תאוריות דלילות ומחוררות שנלחמות במסורת ישראל, בשעות הלימוד הפורמאליות ובתקציב שעות חינוך של משרד החינוך – הינן כפייה חילונית ושימוש בלתי ראוי במשאבים, באמון הציבורי ובחריגה מתוכנית הלימודים".

חברי המועצה דורשים לעצור את סדרת השיעורים וכן מבקשים מהשר הרב רפי פרץ לזמן את המורה לבירור. 

בתגובה לדברים מסר אורן אוריאלי: "ידידי אלעד צדיקוב לא המתין אפילו שנייה בטרם רץ קדימה לאותה דיכוטומיה מוכרת של שחור ולבן, בעד ונגד, חילוני ודתי. סלידתו מתיאורית האבולוציה היא עניין אישי שלו. בכל מקרה הוא פספס לחלוטין את הנקודה אז אחדד אותה שוב: אני אטיף לידע, בקיאות ותבונה בכל כיתה אליה אכנס. תהיה זו אבולוציה, יהדות, חינוך פיננסי, ענייני השעה וכל נושא חשוב אחר. בסופו של דבר – מלחמה בבורות והכרת עולמם של הסובבים אותך היא הכרחית לחיים נורמליים במדינה הזאת".