צור קשר

תודה רבה על פנייתך!

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קוואזי במר מודוף. אודיפו בלאסטיק מונופץ קליר


:שתף עמוד

חווה חקלאית חדשה תיחנך בגליל ים הרצליה

חווה חקלאית חדשה תיחנך בגליל ים הרצליה
ברחבי הארץ 12:05 - 27.05.19 | שלום מאירוביץ'

יום חמישי ה-30.5 תושק חווה חקלאית בגליל ים בהשתתפות ראש העיר משה פדלון ובכירי העירייה. כמו כן יגיע השף רן שמואלי ממובילי תנועת ""farm  to table שידבר על חשיבות גידול המזון בצורה מקומית ועונתית

 

חולמים על גידול ירקות ופירות בעצמכם ובאופן אורגני? בהרצליה זה עכשיו אפשרי. ביום חמישי ה-30.5 תושק חווה חקלאית בגליל ים בהשתתפות ראש העיר משה פדלון ובכירי העירייה. כמו כן יגיע השף רן שמואלי ממובילי תנועת ""farm  to table שידבר על חשיבות גידול המזון בצורה מקומית ועונתית.

החווה שנמצאת ברח' נתן אלבז משתרעת על 2 דונם, כאשר המעוניינים יוכלו לשכור ערוגה  בגודל כ-11 מ"ר בעלות של 99 ₪ לחודש. בערוגה הם ייהנו  מכלי עבודה, קומפוסט אורגני, מים ומערכות השקיה לערוגות וכן מליווי והדרכה מקצועית.

רעיון החווה התפתח מהרצון שתושבים יוכלו לצרוך מזון טרי ובריא ובתוך כך להפחית את ההשפעות הסביבתיות השליליות, שגברו בעשורים האחרונים עקב השימוש בדלקים ובניצול משאבים טבעיים כגון קרקע ומים על מנת לספק את הביקוש הגובר למזון.  במקביל, גבר הניתוק בין תושבי העיר למקורות המזון שלהם.

העבודה בחווה תתקיים יומיים בשבוע בשעות אחר הצהריים ובסוף השבוע במהלך שעות הבוקר.

ראש עיריית הרצליה משה פדלון אמר "החווה החקלאית היא מיזם יפה המשלב פעילות קהילתית וחיבור לטבע, כאשר אנו מספקים למי שמעוניין גם שטח לערוגה וגם כלים והדרכה. כל זאת לטובת התושבים וההגנה על הסביבה".

מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא ציין כי "החווה היא נדבך נוסף בפעילות עירונית רחבת היקף למען שמירה על  הסביבה במגוון תחומי החיים, יחד עם עידוד תושבים לצרוך מזון טרי ובריא".