"זקן השבט" למען גמלאי וקשישי כפר סבא. סגן ראש עיריית כפר סבא לשעבר ויו"ר מפלגת העבודה בעיר, עמירם מילר, יוזם חלוקת ארוחות צהרים לכל הגמלאים בכפר סבא במחיר מסובסד של 25 שקלים – עד הבית.

מדובר ביוזמה שקיבלה כבר אישור עקרוני, וכעת ממתינה לאישור ביצוע על ידי החברה הכלכלית במסגרת חברת הקייטרינג "אפונים" המספקת את ארוחות הצהריים לצהרונים ולגני הילדים בעיר.

מדובר בארוחת צהריים מלאה שתסופק לכל גמלאי או גמלאית שיהיו מעוניינים בכך הנמוכה ממחיר השוק. העלות, 25 שקלים, כוללת גם את המשלוח לבית הקשיש או הקשישה.

מילר, שימונה בקרוב לדירקטוריון החברה הכלכלית, יזם את ארוחות הצהריים בשל מה שהוא מגדיר: "הצורך והחובה שלנו כחברה לעזור ולסייע לנזקק".

לדבריו, מדובר בדרישה שמגיעה מהשטח. "יש קשישים וקשישות רבים בכפר סבא שפשוט לא יכולים להכין בכל יום ארוחת צהריים חמה ומזינה. גם בגלל שאין להם את האפשרות הפיזית להכין בשל מצבם הרפואי, וגם לעיתים, לצערנו, בשל חוסר היכולת הכלכלית לסבסד מנות כאלו ממסעדות שמטבע הדברים הן יקרות מאוד, בטח שמדובר בהוצאה יומיומית".

עמירם מילר. צילום: פרטי

עמירם מילר. צילום: פרטי

"החברה הכלכלית המספקת אוכל באמצעות חברת הקייטרינג 'אפונים'", מוסיף מילר, "תוכל בעלות סמלית לתת את המענה. גם כך פס הייצור קיים ומעניק מנות סבירות מאוד לילדים, שהן גם בריאות מאוד, דבר שלא פחות חשוב להעניק לקשישים".