הנה יוזמה ברוכה: בכוונת עיריית רעננה לפנת ליזמים וקבלנים כדי שיבנו באיזור התעשייה בעיר גם מגורים לסטודנטים במחיר שכירות הוגן, שיקל עליהם את השהות בעיר במסגרת הלימודית.

דבר היוזמה עלה בפוסט השבועי של ראש העיריה, חיים ברוידא במוצאי השבת האחרונה: "חשוב לי מאוד לקדם מגוון רב ככל הניתן לפתרונות מגורים לצעירים ברעננה", כתב ברוידא, "סוגייה שדורשת חשיבה מחוץ לקופסה וגיבוש פתרונות חדשניים.

"השבוע קיימתי דיון שמטרתו להרחיב ולהעצים את העשייה בתחום הדיור לצעירים. כגון: מגורי סטודנטים וצעירים באזור התעשייה – מתכונת 'עירוב שימושים' – כדי ליצור קהילת צעירים תוססת לצד מתחמי המסחר ההייטק והבילוי במקום. הדרגים המקצועיים בעירייה ישלימו בשבועות הקרובים את עבודת המטה החקר והלימוד הנדרש, ובקרוב נוכל להציג תכנית גם למתווה ייחודי זה".

מאוחר יותר הסבירו גורמים בעירייה איך זה הולך להיות: "מדובר למעשה בבקשה או הנחיה שראש העיר יבקש מקבלנים ויזמים הבונים באיזור התעשייה, שבמסגרת בניית בנייני משרדים, עסקים והייטק, יבנו באותו בניין גם כמה קומות שיהוו דיור לכל דבר ועניין לסטודנטים.

"מדובר בדיור שיהיה מותאם לסטודנטים, כמו שנעשה במקומות אחרים בארץ, בדרגה הגבוה ביותר, כמובן עם שכירות הוגנת המתאימה לכיסם של סטודנטים. מגורי סטודנטים כידוע, מתחלקים לדירות בעלות חדר יחיד, או דירות שותפים לשניים ויותר, כנהוג".