בן שמואל כהן. צילום: דוברות ידידים

בן שמואל כהן. צילום: דוברות ידידים

אתמול (שני) בצהריים חולצה תינוקת כבת שנה שנשכחה ברכב נעול ברחוב הגר"א בבני ברק. עוברת אורח ערנית גילה את הפעוטה הנעולה וצעקה לעזרה.

בן שמואל כהן, תושב פתח תקווה שעבד במקום סמוך, רץ במהירות. הוא ראה שהפעוטה אדומה ומזיעה וללא היסוס שבר את החלון. כוחות רפואת חירום שהגיעו למקום פינו את התינוקת כשהיא בהכרה מלאה.

ישראל אלמסי, מנכ"ל ידידים אשר שם לו למטרה למגר את תופעה המקרים הטראגיים של שכחת ילדים, שוחח עם בן שאמר לו: "עבדתי בסמוך למקום כששמעתי צעקות של מישהו להביא פטיש. רצתי למקום ובלי היסוס שברתי עם היד את החלון. נפצעתי קצת ביד בעקבות השבירה".

צילום: דוברות ידידים

צילום: דוברות ידידים

ישראל הודה לו והבטיח כי לאור תושייתו יצרף אותו לארגון ויעניק לו ערכת פתיחה על מנת שהמקרה הבא, שלא יהיה, יוכל בקלות לפתוח את הרכב ללא צורך של שבירה ופציעה.

"בארגון ידידים" אומר אלמסי, "עובדים רבות להעלות המודעות בקרב ההורים והאזרחים להגברת הערנות בנושא. פתחנו בפרויקט של התבוננות עוברי אורח לרכבים על מנת שחלילה לא יישאר ילד נעול ברכב גם אם הורה שכח. אני שמח לראות שהמודעות עולה וכי עוברת האורח שמה לב לתינוקת. ב"ה המקרה הנ"ל הסתיים בשלום. אני קורא שוב להורים – אנא אל תשכחו, עשו לעצמכם סימנים ואל תסמכו על עצמכם. ולאזרחים – גלו ערנות, הביטו לרכבים חונים והציל חיים!".

חובש בכיר במד"א מאיר רוטנשטיין, סיפר: "כשהגענו למקום ראינו את התינוקת בזרועותיו של בן משפחה, כשהיא סובלת מסימני התייבשות קלה. סיפרו לנו שהיא שהתה ברכב במשך יותר משעה. היא הייתה בהכרה מלאה, ביצענו בדיקות רפואיות והענקנו לה טיפול רפואי שכלל פעולות קירור והשגחה. העברנו אותה לניידת טיפול נמרץ ופינינו אותה לבי"ח, כשמצבה קל".