צור קשר

תודה רבה על פנייתך!

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קוואזי במר מודוף. אודיפו בלאסטיק מונופץ קליר


:שתף עמוד

כמעט כל נהג שני מתושבי השרון מודה שחצה השנה צומת באור אדום

כמעט כל נהג שני מתושבי השרון מודה שחצה השנה צומת באור אדום
ברחבי הארץ 09:04 - 11.04.19 | שלום מאירוביץ'

מסקר חדש שערכה עמותת אור ירוק באמצעות מכון המחקר "מאגר מוחות" עולה כי: 93% מתושבי אזור השרון ראו בשנה החולפת נהג חוצה צומת באור אדום לפחות פעם אחת, כשליש מן הנשאלים ראו ארבע פעמים או יותר

כמעט כל מי שנמצא על הכביש רואה נהגים מבצעים את אחת הפעולות המסוכנות ביותר בנהיגה וחוצים צומת באור אדום, בעיקר בהיעדר מצלמות רמזור, ניידות ונוכחות משטרתית בכבישים. כולנו רואים נהגים שמסכנים כך את חיי כולנו ומתברר שהתופעה אף רחבה משניתן לשער.

מסקר חדש שערכה עמותת אור ירוק באמצעות מכון המחקר "מאגר מוחות" עולה כי: 93% מתושבי אזור השרון ראו בשנה החולפת נהג חוצה צומת באור אדום לפחות פעם אחת, כשליש מן הנשאלים ראו ארבע פעמים או יותר.

78% מהנשאלים מאזור השרון מעריכים כי הסיבה שנהגים חוצים צומת באור אדום אינה בשל חוסר תשומת לב כי אם בשל הרצון להספיק לעבור לפני שהרמזור מתחלף. 40% מתושבי אזור השרון מודים כי עברו בשנה האחרונה צומת באור אדום. 76% מהנשאלים מאזור השרון חושבים שמצלמה בצמתים תרתיע נהגים מלחצות באור אדום.

הכי הרבה נשאלים מהשרון ראו השנה רכב עובר באור אדום, נשאלים רבים ראו את זה קורה ארבע פעמים ויותר: על פי הנתונים, 93% מתושבי אזור השרון ראו בשנה החולפת נהג חוצה צומת באור אדום לפחות פעם אחת, כשליש מן הנשאלים ראו ארבע פעמים או יותר.

הסיבות? מעל 78% מהנשאלים בשרון מעריכים כי הסיבה שנהגים חוצים צומת באור אדום אינה בשל חוסר תשומת לב כי אם בשל הרצון להספיק לעבור לפני שהרמזור מתחלף.

על פי נתוני עמותת אור ירוק המבוססים על נתוני הלמ"ס, 2,668 נהגים היו מעורבים בשנת 2017 בתאונות דרכים לאחר אי ציות לרמזור אדום. מהנתונים עולה כי 17 נהגים היו מעורבים בתאונות דרכים קטלניות (בהן לפחות הרוג אחד) ו -180 נהגים היו מעורבים בתאונות דרכים קשות. 2,471 נהגים היו מעורבים בתאונות דרכים קלות לאחר שלא צייתו לרמזור אדום.

המחקר בוצע בתחילת חודש אפריל 2019 כסקר אינטרנטי באמצעות פאנל קבוע רב משתתפים בקרב 506 משיבים בגילאי 18 ומעלה יהודים וערבים המהווים מדגם מייצג של האוכלוסייה בישראל. טעות הדגימה ביחס לאומדנים השונים היא 4.3%.

ארז קיטה מנכ"ל עמותת אור ירוק: "כאשר נהג חוצה צומת באור אדום, לא רק שהוא מסכן את עצמו אלא את כל מי שנמצא בסביבתו – את יתר הנהגים ואת הולכי הרגל בבואם לחצות כחוק. מדובר בעבירה חמורה ומסוכנת שיכולה בקלות להוביל לתאונות קשות וקטלניות. הסקר מוכיח שמדובר בתופעה רחבה יותר ממה שניתן לשער ובעבירה שהפכה לפעולה יומיומית כאשר הנהגים לא חוששים להיתפס ולהיענש. הפתרון במדינות רבות בעולם הוא שימוש במצלמות רמזור בולטות ומשולטות שמטרתן להרתיע את הנהגים מביצוע עבירה זו. פעולה פשוטה כמו הצבת מצלמה בצומת, שתגרום לנהגים להבין שהם יתפסו וייקנסו בסכומים גבוהים, יכולה למנוע תאונות ולהציל חיים רבים".