צור קשר

תודה רבה על פנייתך!

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קוואזי במר מודוף. אודיפו בלאסטיק מונופץ קליר


:שתף עמוד

להסיר מכשול: בשר מוברח מהשטחים נמכר במסעדות בכפר סבא והרצליה

להסיר מכשול: בשר מוברח מהשטחים נמכר במסעדות בכפר סבא והרצליה
ברחבי הארץ 08:04 - 22.04.19 | שלום מאירוביץ'

יחידת הפיצו"ח במשרד החקלאות חשפה רשימה של מספר מסעדות בהרצליה בהם על פי החשד נמכר בשר המוברח מהשטחים, שנשחט על פי ההלכה המוסלמית ולא מפוקח על ידי משרד הבריאות

על פי החשד הבשר נמכר, בין היתר, במסעדות עד העצם בהרצליה ובכפר סבא ו"זוזברה" הרצליה, כאשר הם כוללים זיוף אישורים וטרינריים ותאריכי תפוגה וכן אישורי כשרות.

לטענת בעלי המסעדות מדובר בהונאה והטעיה של הספקים המספקים להם את הבשרים, וכי הם לא יכלו להעלות על הדעת כי מרמים אותם: "אין לנו כל דרך לדעת שתעודה כמו זו שנשלחה על ידי הספק הנ"ל היא מזויפת, וכן לפקח או לוודא אם היא אכן אמיתית או לא. תעודה מזויפת הינה הונאה כמו הונאת בכשרות, והמסעדה היא לא הגוף שאמור לטפל בזה".

בחודשים האחרונים מנהלת היחידה המרכזית במשטרת ישראל מחוז ש"י עם היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות של משרד החקלאות (יחידת הפיצו"ח), רשות המסים (יהלום וחקירות מע"מ ירושלים) ומשרד הבריאות, מעקב אחר יבוא בשר מדרום אמריקה, שנשחט על פי ההלכה המוסלמית ומיועד לרשות הפלסטינית.

על פי החשד, רשת מבריחים ישראלים ופלסטינים הכניסו במרמה את הבשר משטחי הרשות הפלסטינית לישראל במשאיות בעלות דפנות כפולות ובשיטות הסלקה נוספות. הבשר המוברח נמכר למסעדות שף מוכרות ולחנויות בשר, תוך זיוף מקור הבשר, אישור וטרינרי, תאריכי התפוגה של מוצרי הבשר, תאריכי השחיטה והכשרות.

תעודות כשרות מזוייפות. צילום: דוברות המשטרה

על פי החשד, השיטה עבדה כך: יבואן פלסטיני רכש בשר המיועד לרשות הפלסטינית בדרום אמריקה וייבא אותו לנמל חיפה. מהנמל הועברה הסחורה למחסן בא-רם, ומשם הבשר הוברח בשיטות שונות לשטחי ישראל דרך מחסומים שונים בתת-תנאים המנוגדים להנחיות השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות ומשרד הבריאות – ותוך סיכון בריאות הציבור.

הסחורה המוברחת הגיעה למחסן באזור התעשייה עטרות, שם נארזה מחדש תוך זיוף חותמות הכשרות, תאריכי התוקף והאישורים הווטרינריים. לאחר אריזת מוצרי הבשר, שעל פי נהלי משרדי הבריאות והחקלאות אינו ראוי למאכל אדם, הם הופצו למסעדות ולחנויות בשר. בנוסף, יש חשד שעולה להעלמת עסקאות והשמטת הכנסות בשטחי ישראל.

רואי קליגר, מנהל יחידת פיצו"ח: "תפיסות הבשר המוברח מבוססות על מידע מודיעיני רחב, המאפשר לאנשי היחידה לאתר משאיות המבריחות בשר או כל תוצרת חקלאית אחרת. בזכות שיתוף הפעולה עם היחידה המרכזית במשטרת ישראל מחוז ש"י, התחקינו לאורך זמן אחר משלוחי הבשר שצריך להגיע לשטחי הרשות הפלסטינית ומנענו את הפצת בשר שנועד למכירה בכל הארץ והצלחנו לסכל ניסיון נוסף לפגיעה בבריאות הציבור".