צור קשר

תודה רבה על פנייתך!

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קוואזי במר מודוף. אודיפו בלאסטיק מונופץ קליר


:שתף עמוד

"לקרוא את התיקון"

"לקרוא את התיקון"
חדשות מהמגזר 12:06 - 07.06.19 | דוד לוריא

נשיא המועצת, ראש הישיבה הגר"ש כהן, ביקש מתלמידיו ללמוד את  ה'תיקון' בליל חג השבועות: "כך נהגנו וכך נהגו אבותינו"

במהלך שיחה שנשא נשיא מועצת חכמי התורה ראש הישיבה הגאון חכם שלום כהן, ב'פורת יוסף' הרחיב במעלת היום הגדול של חג השבועות, חג מתן תורה, ובחשיבותו של אמירת התיקון בלילה זה, כך מפרסם אתר "כיכר השבת".

"אני חונכתי מילדותי" סיפר הגר"ש כהן לתלמידיו: "וכך גם הרגלתי את עצמי לעשות מה שצריך ומה שנהגו גם אם אינני מבין. כשהיינו לומדים בישיבה בבחרותנו, שאל אותי בחור על אמירת התיקון בלילה האם אני מבין הכל. אמרתי לו אני לא מבין אבל אני אומר כי כך נהגנו וכך נהגו אבותינו. אם אני ימתין לעשות כל דבר עד שיבין אני לא יעשה כלום".

ראש הישיבה הוסיף: "חלק גדול מהתיקון זה הזוהר האורות הגדולים שנתגלו במתן תורה ואם רבותינו תקנו לנו לומר את זה אז זה מה שצריך לעשות".

"ראיתי בחור שיושב לומד גמרא", סיפר נשיא המועצת: "שאלתי אותו למה לא אומר את התיקון והשיב לי שלא מבין והוא נמשך יותר ללימוד הגמרא. לאחר כמה זמן ראיתי אותו יושב בלילה וגורס את פרק חזקת הבתים. שאלתי אותו למה אתה גורס את זה. אמר לי שהתווכח עם חבירו אם אפשר להספיק בלילה אחד לגרוס את כל הפרק ואם הוא יצליח חבירו ייתן לו חמשה גרוש.

"אמרתי לו חבל שלא נתתי לך בליל שבועות חמשה גרוש היית גורס את התיקון. בשביל חמשה גרוש אתה מוכן לגרוס וכשגדולי עולם אומרים לך שיש תועלת גדולה ועצומה באמירת התיקון לא תקרא". אמר מרן ועורר את הציבור להקפיד על אמירת התיקון בלילה הזה".

תגובות‎