צור קשר

תודה רבה על פנייתך!

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קוואזי במר מודוף. אודיפו בלאסטיק מונופץ קליר


:שתף עמוד

מהפכת החינוך בכפר סבא – גם בחינוך הדתי והחרדי

מהפכת החינוך בכפר סבא – גם בחינוך הדתי והחרדי
ברחבי הארץ 09:09 - 02.09.19 | שלום מאירוביץ'

חצר אתגרית, שדרוג חזיתות, הקמת מעליות ועבודות הנגשה, קירוי סולרי וגנים חדשניים – אלו הם רק חלק מהעבודות שבוצעו במוסדות החינוך הדתיים והחרדיים בעיר, במסגרת מהפכת החינוך ותוכנית השיפוצים הגדולה שבוצעה במהלך הקיץ

עיריית כפר סבא, בהובלת אגף ההנדסה, אגף החינוך והחברה הכלכלית לפיתוח כפר סבא, יצאה במהלך חופשת הקיץ בתוכנית עבודה רחבת היקף וחסרת תקדים לשיפוץ ולבנייה של בתי ספר וגני ילדים ברחבי העיר.
בין עבודות השדרוג והשיפוץ הנרחבות שנעשו במוסדות החינוך בעיר, נכללו גם מוסדות חינוך של החינוך הדתי והחרדי. כך למשל בבית הספר הממ"ד תורה ומדע בוצע קירוי סולארי למגרש הספורט ויצא לדרך של תכנון בית מדרש חדש לבית הספר. באולפנית הראל בוצע שדרוג נרחב, הכולל את שיפוץ חזיתות בית הספר, שדרוג רחבת הדשא והצמחייה, בניית מעלית וביצוע עבודות פנים נוספות בשטח מבנה בית הספר.
בבית הספר הממ"ד בר אילן מבוצעות עבודות שדרוג ושיפוץ, בין היתר הקמת חצר משחק אתגרית ושדרוג פינת המשחקים הקיימת, תוספת מעלית, שיפוץ יסודי של מקלט בית הספר וצביעת אולם הספורט.
בנוסף נעשו שיפוצי עומק בגני הילדים מור ולבונה, הכוללים חצר משחקים משודרגת וחדישה, מרחבים פתוחים, חדרי שירותים ומטבח חדשים, תוספת ממ"ד ועוד. עבודות שדרוג נוספות בוצעו גם בבית הספר יצהר, שם נוספו כיתות חדשות ובוצעה עבודה להכשרת מגרש ספורט, כמו גם עבודות פנים בבית הספר חב"ד.
כל זאת בנוסף לשיפוץ עומק והרחבה של בית הספר הממ"ד שילה, שנחנך לפני כשלושה חודשים.
תוכנית השיפוצים המקיפה, הנאמדת בסכום של כ-73 מיליון שקל, היא חלק מהאסטרטגיה העירונית, להתאים את מבני החינוך בעיר לעידן כיום ולהפכם למרחבים חדשניים, המעודדים למידה, יצירתיות, מעורבות חברתית, מצוינות ומנהיגות.
ראש העיר, רפי סער: "אנו נמצאים בימים אלו ממש, רגע לפני פתיחת שנת הלימודים החדשה תש"פ, בסיומן של עבודות שדרוג מקיפות של מבני החינוך בעיר, כחלק ממהפכה חינוכית אותה יזמתי בכפר סבא ומתוך ראייה של העמדת החינוך בראש סדר העדיפויות העירוני. מדובר בתוכנית בהיקף שטרם נראה כמותו בעיר, וזוהי רק הסנונית הראשונה במסגרת תוכניות רבות שאנו עוד מתכננים להוציא לפעול, כדי להציב את החינוך בכפר סבא בראש מפת החינוך הארצית".
סגן ומ"מ ראש העיר ומחזיק תיק החינוך הדתי, עו"ד איתן צנעני: "אני מודה לראש העיר ולכל העוסקים במלאכה, על עבודה מקצועית, חשיבה יצירתית ובעיקר ראיית טובת הילדים לנגד עיניהם. אין ספק שבעיר מתחוללת מהפכת חינוך, בהנהגתו של ראש העיר רפי סער. מהפכה זו לא פוסחת על מבני החינוך הדתי והחרדי, שזכו לשיפוצים והשקעות משמעותיות במהלך חופשת הקיץ".