צור קשר

תודה רבה על פנייתך!

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קוואזי במר מודוף. אודיפו בלאסטיק מונופץ קליר

[contact-form-7 404 "לא נמצא"]
:שתף עמוד

מיומנו של אדם הסובל מדכאון

מיומנו של אדם הסובל מדכאון
מאמרים 12:06 - 07.06.19 | אורית נחמה

שלום וברכה

בהמשך לשבוע שעבר אביא גם היום קטעים מיומן אישי, בדוי כמובן שיאפשר לנו הצצה לעולמו של אדם הסובל מדכאון.

מתוך יומנו של נדב הסובל מהפרעת דכאון מג'ורי

אני מתעורר לעוד יום בתוך היום הארוך הזה שעובר עלי כבר כמה חודשים. על צג הפלאפון שלי אני רואה עשרות שיחות שלא נענו. אינני מבין מתי הספיקו כל השיחות האלו להכנס וכיצד קרה שלא עניתי?

משהו קורה, אני לא יודע בדיוק מה קורה אבל מאז שפוטרתי מהעבודה אני מרגיש שאינני אותו אדם. מזמן כבר לא יצאתי עם חברים, אין לי חשק אפילו לפטפט עם הילדים שלי שמחכים כל כך לתשומת הלב שלי. לאחרונה יש לי גם הרבה וויכוחים עם אשתי, אני לא יודע משום מה אני מוצא את עצמי כועס עליה שוב ושוב, אפילו שהיא ממש משתדלת לטפל בי..בהתחלה היא לא הבינה כ"כ מה קורה לי..חשבה שזה סתם מצב רוח ירוד..שזה תקופה ושזה יעבור. אבל ככל שחלפו החודשים נראה לי שהיא קלטה שמשהו לא תקין, אני כועס עליה והיא כועסת עלי. אני חושב שהיא גם מאד פגועה אבל רק לאחרונה הבינה שזה לא לגמרי קשור אליה..הפסיכיאטר הסביר לה… בנוסף הצטרף חוסר הרצון שלי לאכול, לקושי לצאת מהמיטה ולחוסר החשק לעשות כמעט שום דבר אחר ממש ירידה בכל תחומי החיים.

האמת שאני לא מעז לגלות לאיש, אבל לאחרונה אני גם חושב כיצד אוכל לסיים את חיי ה' ישמור, האמת מפחיד אותי להעלות על הכתב מחשבות כאלו..וגם אין בידי כח פיזי כדי לעשות זאת..אבל אולי כשאתחזק אוכל…אני באמת לא מבין מה אני שווה בלי משרת ההייטקיסט הנוצצת שהחזקתי בה בעשור האחרון. האחים שלי כועסים עלי וחדשות לבקרים השיח בינינו עולה על שרטון, באמת שאינני מבין מה הם רוצים ממני? הם כל הזמן נגדי…חושבים עלי רע, באמת אינם רואים את המצוקה שלי? את הבדידות שלי?..החיים הטובים כבר מאחורי..נעלמו להם…

כיצד נוכל לעזור לנדב, ומהו הצעד הראשון בדרך להחלמה עבורו?

 

תגובות‎