צור קשר

תודה רבה על פנייתך!

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קוואזי במר מודוף. אודיפו בלאסטיק מונופץ קליר

[contact-form-7 404 "Not Found"]
:שתף עמוד

מרגש: בעלי מוגבלויות מרעננה זכו ליום אחד של זוהר ופינוק

הם לוקים באוטיזם, יש להם מוגבלות שכלית או מוגבלות מוטורית…

מרגש: בעלי מוגבלויות מרעננה זכו ליום אחד של זוהר ופינוק
בקהילה 07:03 - 05.03.19 | eyal

דוד יצחק התרגש מהבגדים החדשים שהתאימו לו. שרית קורח התאפרה ועשתה מניקור. יוני בן אהרון הסתובב מחנות לחנות עם הסטייליסטית הצמודה אליו. ולא, אלה לא סלבריטיז שזכו לפינוק. מדובר באירוע סטיילינג מרגש לאנשים עם מוגבלויות, שהתקיים השבוע ברעננה ביוזמת פורום "קהילה נגישה"

הם לוקים באוטיזם, יש להם מוגבלות שכלית או מוגבלות מוטורית, והם מתגוררים ברעננה במסגרות למיניהן, או בבתי ההורים. חלקם הגיעו לאירוע כשהם נעזרים בהליכונים או בכיסאות גלגלים, אך מה שאפיין את כולם, ביום שלישי השבוע, היה החיוך הרחב על פניהם.

"זה היה יום של פינוק, שמחה וכיף בלב. עשה לי טוב לא רק הקניות, גם היחס והסבלנות". כך אמרה נופר עוזר, אחת מ‑30 אנשים עם צרכים מיוחדים, בני 18 עד 60, שבילו השבוע בקניון רננים ברעננה, באירוע סטיילינג ייחודי ומרגש שנערך במיוחד למענם. האירוע התקיים זו השנה הרביעית בהובלת פורום "קהילה נגישה" במחלקה לעבודה קהילתית באגף לשירותים חברתיים בעיריית רעננה, ובשיתוף הנהלת הקניון. הוא היה גולת הכותרת בשורה של פעילויות בעיר, שהתקיימו בסימן החודש הבין‑לאומי לאנשים עם מוגבלויות.

יום הסטיילינג נועד לתרום להגברת המודעות בקהילה לצורכי האחר, לערבות הדדית ולמפגש בין אוכלוסיות. לאירוע נרתמו 30 סטייליסטים, ספרים ומאפרים, וכן 20 חנויות, עסקים ובתי קפה בקניון. אלה תרמו לאורחיהם פריטי לבוש, איפור, טיפולי פנים, מניקור, מוצרי טיפוח, תסרוקות, משקפי שמש, שרשראות, ספרים, כרטיסי מתנה (גיפט קארד), המבורגר ועוגה.

לכל אחד מהאנשים עם הצרכים המיוחדים שהשתתפו באירוע הוצמד סטייליסט או סטייליסטית, ואלה ליוו אותם בהתנדבות מחנות לחנות, יעצו להם בנושאי איפור וטיפוח, וסייעו להם לבחור אביזרים ולהתאים את פריטי הלבוש. מחצית מהסטייליסטים היו סטודנטים במכללת גל להכשרה ולשיקום תעסוקתי, הלומדים בתוכנית להכשרת רכזי השמה.

"אני שמח מאוד שבאתי ליום כזה, שהוא מעצים כל כך, גם את האחר וגם אותי. זה יום מלא אהבה", אמר הסטודנט שחר מייל, שליווה את דוד יצחק המתגורר בבית חלומי (הוסטל לאנשים עם מוגבלות שכלית). "היה כיף, נהניתי מאוד, ואני אוהב את הבגדים שבחרו לי", הוסיף יצחק.

"זה היה יום מלא התרגשות, ממלא את הלב", אמרה קרן אשטון ממכללת גל, שליוותה את שרית קורח מבית חלומי לאיפור, לצביעת ציפורניה בלק, לבחירת משקפיים ולהתאמת הבגדים.

"נהניתי לקנות בגדים ולהיות עם סטייליסטית", אמר יוני בן אהרון, מבית אקשטיין (בית לאנשים עם אוטיזם). "היה מרגש מאוד וכייפי, ואני ממליץ לכל מי שיגיע בשנה הבאה ליהנות מהיום הזה", הוסיף חוסה אשכנזי, אף הוא מבית אקשטיין.

"נהניתי לשמח את הבנות החמודות שנכנסו לחנות שלנו", אמרה סוזאן, מוכרת בחנות ליה לונדון בקניון. "זה תמיד כיף לתת, זאת חוויה גדולה יותר מלקבל".

"זה עשה לי טוב בלב, קיבלתי מתנה לנשמה", מוסיפה סבטלנה, מחנות קרייזי ליין. "זה היה מרגש מאוד, שמחנו לעזור, הסיפוק הוא אדיר", הוסיפה ענת מחנות פוקס, וסיכמה שירה מהחנות לאקה: "זו היתה חוויה עמוקה ומהנה לשני הצדדים".

"זאת היתה זכות גדולה להשתתף בפעילות החשובה הזאת, שמחברת בין כל המשתתפים – מוכרי החנויות בקניון, הסטייליסטים, המאפרים, הספרים ובאי הקניון שנחשפים לאירוע", אמרה לבנת רמון, רכזת פורום "קהילה נגישה", שיזם והוביל את האירוע. "היה מרגש עד דמעות לראות את המשתתפים מרגישים בעננים, עם הבגדים היפים והלוּק החדש. זהו יום שמעצים אותם ומעביר את המסר שכולנו שווים".

"זאת היתה זכות גדולה להשתתף בפעילות החשובה הזאת, שמחברת בין כל המשתתפים – מוכרי החנויות בקניון, הסטייליסטים, המאפרים, הספרים ובאי הקניון שנחשפים לאירוע. היה מרגש עד דמעות לראות את המשתתפים מרגישים בעננים, עם הבגדים היפים והלוּק החדש. זהו יום שמעצים אותם ומעביר את המסר שכולנו שווים"