צור קשר

תודה רבה על פנייתך!

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קוואזי במר מודוף. אודיפו בלאסטיק מונופץ קליר


:שתף עמוד

משרד הבריאות: סיגריה אלקטרונית מסוכנת

משרד הבריאות: סיגריה אלקטרונית מסוכנת
כללי 11:10 - 24.10.19 | שלום מאירוביץ'

בעקבות הטרנד החדש ברחבי הארץ אודות הסיגריות האלקטרוניות יוצא משרד הבריאות בהוראה מיוחדת וטוען: הסיגריות האלקטרוניות מסוכנות כמו סיגריות רגילות לכל דבר

סיגריות אלקטרוניות הן מוצרי עישון לכל דבר.  סיגריות אלקטרוניות עובדות במנגנון של אידוי נוזל ולא של בעירת טבק כמו הסיגריות הרגילות. ברוב המקרים נוזל האידוי מכיל ניקוטין וכן חומרים נוספים.
הנזק המשמעותי ביותר של סיגריות אלקטרוניות הוא שהן מכילות ניקוטין, בדיוק כמו סיגריות רגילות . ניקוטין הוא חומר ממכר בכל גיל, אך חשיפה של בני נוער אליו חמורה עוד יותר כיוון שבתקופת ההתבגרות המוח רגיש במיוחד ולכן הניקוטין יכול לגרום להתמכרות, להפרעות קשב ולהפרעות במצב הרוח (דיכאון למשל). מעבר להשפעה על המוח, הניקוטין משפיע על תהליכים נוספים בגוף כגון לחץ הדם וקצב הלב. כל אלו יכולים להפוך להשפעות ארוכות טווח.
הסיגריות האלקטרוניות מכילות חומרים מזיקים נוספים, מלבד הניקוטין, ביניהם חומרים שיכולים להשפיע לרעה על מערכת הנשימה וחומרים שנחשבים קרצינוגניים, כלומר בעלי פוטנציאל לגרום למחלות סרטן.
הוכח כי בני נוער המשתמשים בסיגריות אלקטרוניות נמצאים בסיכון מוגבר של עד פי 7 לעבור לעשן סיגריות רגילות בעתיד. התמכרות לניקוטין יכולה להוביל בעתיד לשימוש בסמים.

האם סיגריה אלקטרונית יכולה לעזור לי בגמילה מעישון?

רוב העדויות הקיימות היום הראו שאנשים המנסים להפסיק לעשן סיגריות על ידי עישון סיגריות אלקטרוניות מחליפים התמכרות אחת באחרת, כיוון שאינם מפסיקים לצרוך ניקוטין. על כן, הימנעות מצריכת ניקוטין על ידי שימוש בתחליפי ניקוטין לגמילה מעישון הרשומים כמוצרים להפסקת עישון, מביאים לשיעור גבוה יותר של גמילה מניקוטין.

למידע על סדנאות גמילה פנו לקופת החולים שלכם.

איפה אסור לעשן סיגריה אלקטרונית?

לאחרונה הורחב חוק איסור עישון במקומות ציבוריים וכעת כולל גם איסור עישון סיגריה אלקטרונית מכל סוג שהוא במקום ציבורי המפורט בחוק. כלומר, האיסורים והמגבלות הקיימים על סיגריות מוטלים כעת גם על סיגריות אלקטרוניות.
להלן רשימת מקומות חלקית שאסור לעשן בהם –
  1. חניונים מקורים או תת קרקעי
  2. תחנת אוטובוס מקורה
  3. אתרי הופעות שונים
  4. רציפי רכבות
  5. בריכות שחייה לרבות החצר שלהן
  6. גני שעשועים
  7. אולם שמחות וגן אירועים
  8. מקום בו יש התכנסות של מעל 50 איש באזור תחום
  9. מוסדות חינוך
  10. מסעדות ובתי אוכל למעט אזור מוגדר עד רבע מהשטח של המקום ובלבד שלא מהווה מטרד לשאר המקום