מחזיקת תיק איכות הסביבה בעיריית פתח תקוה ומספר 2 ברשימת "התחדשות" של רמי גרינברג, ענת זנזורי, הודיעה הלילה במפתיע על התפטרות מתפקידה.

"תושבים ושכנים יקרים, רגע לפני יום הכיפורים ועם האמת האחת והיחידה שלי כלפיכם החלטתי כמחזיקת תיק איכות הסביבה לחשוף את הכל", אמרה זנזורי בסרטון שהעלתה לרשת החברתית.

עוד אמרה בסרטון כי:

"נבחרתי על ידכם לפני כשנה להיכנס למועצת העיר ולהשפיע מבפנים. לטפל בנושא זיהום האוויר בשכונה המטריד יותר מ-40 אלף תושבים. עם האמת הזו נכנסתי וידעתי שאני שם בשליחות, אני השליחה שלכם. התחלתי לעבוד במלוא המרץ כאשר אני חושפת לאורך כל הדרך עוד ועוד נתונים וכמי שמאוד האמינה בראש העיר הנחתי את כל החומר על שולחנו וציפיתי לשינוי. ציפיתי לקבל את הכוח לשנות, ציפיתי לזעזע את המערכת ולבנות אותה מחדש, נקייה ובריאה יותר. לצערי מהר מאוד הבנתי שבצד השני אין אף אחד שמקשיב".

"עד מהרה גיליתי שממדרים אותי ממידע אקוטי וחשוב שעל חלק גדול מהשאלות ששאלתי קיבלתי תשובות שקריות ולא אמינות. מודרתי מפגישות בעלות השפעה והחלטות חשובות ואמרתי לעצמי לא עוד. בחצי שנה האחרונה המשכתי לעבוד בתוך המערכת אך מבחינתי יצאתי למלחמה לבד על מציאת הנתונים האמיתיים.

"לאחרונה הוצבו תחנות ניטור באזור התעשייה שלצערי ראש העיר לא הסכים לחשוף בפניי את הנתונים. למרות זאת הפכתי כל אבן וכיום יש בידי מידע על איכות האוויר שאנו נושמים. פניתי לראש העיר בכתב ובעל פה וביקשתי ממנו 'תפסיק לפרסם בכל קבוצה אפשרית שאין זיהום והכל לכאורה תקין', לפחות עד לקבלת הדוח הסופי.

לצערי גם לכך לא זכיתי למענה כפי שברוב המקרים לא קיבלתי מענה על מיילים מקצועיים הנוגעים לתיק איכות הסביבה. בשבוע האחרון הגעתי למסקנה שלא ניתן יהיה להמשיך במתכונת הזאת, ועל כן עם כל הידע הרב שיש ברשותי על הנעשה בעיר אני מתפטרת מתפקידי כמחזיקת תיק איכות הסביבה. אני רוצה להבטיח לכם שתמיד אמשיך להיאבק, לפעול ולחשוף את האמת".

תגובת העירייה טרם התקבלה.