צור קשר

תודה רבה על פנייתך!

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קוואזי במר מודוף. אודיפו בלאסטיק מונופץ קליר


:שתף עמוד

סיכום ישיבת בין הזמנים ברעננה

סיכום ישיבת בין הזמנים ברעננה
בקהילה 09:09 - 03.09.19 | דוד לוריא

עשרות בחורים השתתפו השנה בחופשת הקיץ בישיבת "בין הזמנים" המרכזית ברעננה המתקיימת מידי יום בשעות הבקר, בימי "בין הזמנים", באולם הספרייה שבבית המועצה הדתית ברח' קלאוזנר 18 רעננה, עד כי היה צר המקום מהכיל.

הבחורים זכו לשמוע שעורים מיוחדים והרצאות מפי מרצים ורבנים ידועי-שם, אשר ריתקו את הבחורים בדבריהם.

בין הדוברים היו: הרה"ג רפאל דרורי שליט"א מראשי ישיבת "חמד" ראשל"צ, שריתק את השומעים בדבריו, על הזכות העצומה של העוסקים בתורה בימים שמעטים בהם הלומדים, כמו ימי בין הזמנים. ועל הזכות של המחזיקים בתורה זו שנוטלים שכר כולם.

כמו"כ זכו המשתתפים לשמוע את מגיד המישרים הידוע בדרשותיו המעמיקות מלאות התוכן וההיקף הרה"ג אלחנן ז'ק שליט"א, אשר הרחיב וביאר בפירושים ממקורות רבים, את דברי אחרון הנביאים, הנביא מלאכי, אשר ניבא בסוף ספרו את הפסקת הנבואה, אולם פירש בנבואתו לדורות האחרונים כי תחת זאת חכמי התורה יורו את העם בגדר "חכם עדיף מנביא".

מפי הרה"ג אריה הולשטיין שליט"א מרבני ישיבת תפארת מרדכי ב"ב, שמעו הבחורים שיעור מלא תוכן וגדוש בידיעות חשובות בשפה השוה לכל נפש, והיו מרותקים לדברי חיזוק מאלפים שהיו מתובלים בסיפורים, שנמסרו בסוף השיעור.

במשך שעה וחצי צפו הבחורים במצגת מרתקת שהעניקה מושגי יסוד בהלכות הוצאה ועירובין: ד' רשויות לשבת, עירוב חצירות, שיתוף מבואות, ועירוב תחומין. והועברה בלווי הסבר מפורט ומעניין ע"י הרב דרור ויצמן שליט"א. כאשר הלימוד החווייתי בשילוב מצגת קירב את ההלכות הקשות – הלכות עירובין, לכלל הלומדים.

הפעילות והשיעורים התקיימו בהשתתפות המועצה הדתית רעננה ובאדיבותו של העומד בראשה אריה פרידמן, אשר פועל במרץ במשך כל השנה למען הציבור ללא לאות, מתוך מאור פנים ושמחה, כאשר עוד ועוד ציבורים שונים ומגוונים נחשפים לפעילות המועצה הדתית בעיר.

עשרות הבחורים שהשתתפו בישיבת בין הזמנים ובשיעורים, מודים מאד ליו"ר המועצה הדתית אריה פרידמן על קיום השיעורים המרתקים שהוסיפו ידע רב, והעניקו נופך לימי החופשה.

משפחות רבות והורי התלמידים הרבים בקשו גם הם לצרף בזה את תודתם הרבה: למארגני ישיבת בין הזמנים העמלים רבות מאחורי הקלעים הרב דרור ויצמן ואחיו הרב יהודה ויצמן, על קיום מסגרת חיונית זו שנותנת מענה ושקט נפשי להורים רבים בימי החופשה של "בין הזמנים".

 

ולכל מי שמתעניין אם גם הוא יכול ליטול חלק בפעילות ובזכות העצומה הזאת, הנה הטל' של המארגנים: הרב דרור 055-6791252, הרב יהודה: 8542103054

תגובות‎