כ-60 אחוז מתושבי כפר סבא מעדיפים וקובעים את מקום תעסוקתם בעיר. כך עולה מסקר של חברת "פרטנר", שהוצג היום (ה') במסגרת סדנה מיוחדת בנושא פתרונות לתחבורה חכמה בעיר שקיים אגף קיימות וחדשנות בעירייה.

צילום: עיריית כפר סבא

צילום: עיריית כפר סבא

הסדנה העירונית, בשיתוף חברת "אקומושין" הייתה למעשה מפגש חשיבה רוחבי לזיקוק אתגרי התחבורה בעיר, תוך שיתוף פעולה של כל האגפים ויחידות העירייה בכדי לענות על האתגרים השונים.

על פי הסקר, בעיר מתגוררים כ-110.5 אלף תושבים, כאשר 80 אחוז מהם מעל גיל 13 ו-59 אחוז מהם עובדים בעיר.

יש לציין ולהזכיר, כי סקר שפורסם לאחרונה על ידי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה קבע: כ-96 אחוז מתושבי העיר מרוצים מהמגורים בה – הנתון הגבוה ביותר מבין הערים הגדולות בישראל.

עוד פורסם בסקר כי העיר כפר סבא אף מובילה בקרב הערים הגדולות משיעור התושבים המרוצים מהשטחים הירוקים שבה. על פי סקר אחר של משרד הבריאות, תוחלת החיים בעיר כפר סבא היא מהגבוהות ביותר בישראל.

ראש העיר, רפי סער: "העיר כפר סבא מספקת לא רק מקום מגורים לכל גיל, משופע בשטחים ירוקים, תשתיות מתקדמות ושירותים נרחבים בכל תחומי החיים, אלא גם תעסוקה ושירותי מסחר. בהקשר זה, יש לציין את תוכנית המתאר הכוללנית המחודשת, אותה הצגנו בפני התושבים בשבועות האחרונים, שנבנתה תוך לקיחת כל הצרכים העירוניים, ביניהם פתרונות תחבורה חכמים והגדלת מקורות התעסוקה העירוניים. רק לאחרונה אישרנו את הקמתו של מרכז צים במזרח העיר, שיכלול שטחי משרדים ומסחר, וזאת בנוסף להקמת קריית התקשורת, תכנון מחדש לאזור התעשייה הוותיק ולממתחם השוק ופרויקט נוסף בכניסה לעיר".