עיריית רעננה הציבה  5 מכשירי דפיברילטור חדשים בנקודות שונות ברחבי העיר: ברחבת בית הנוער / בית הגמלאים באחוזה, בפארק רעננה (מזרח ומערב), בספורטק נווה זמר ומחוץ לאולם הספורט בקריית שרת (רחוב האחווה).

מתנדבי מד"א מתקינים את המכשירים. צילום: עיריית רעננה

מתנדבי מד"א מתקינים את המכשירים. צילום: עיריית רעננה

ראש עיריית רעננה, חיים ברוידא מסביר את הרקע להצבת המכשירים החדשים: "לפני שלושה חודשים, בעיצומו של אירוע עירוני, לקה עובד עירייה בדום לב, התמוטט לעיני כל ונקלע למצב של מוות קליני. העובד זכה לטיפול החייאה מהסובבים. אך אין ספק כי מכשיר ההחייאה דפיברילטור שהיה בקרבת מקום, הוא שהציל את חייו.

"בעקבות הארוע הבנתי את החשיבות של מכשיר הדפיברילטור כמציל חיים. שמח לבשר כי בימים אלה בשיתוף עם מגן דוד אדום, הנחיתי להתקין מכשירי דפיברילטור במרחב הציבורי ברעננה כמענה רפואי לזמן תגובה קצר במצוקה וחירום. ובעתיד נציב מכשירים נוספים.

הדפיברילטור מותקן בתוך ארון ממוגן, הנשלט ממוקד מגן דוד אדום. באירוע החייאה, יוצרים קשר עם מוקד מד"א (101) והם יפנו לארון בו מצוי הדפיברילטור. מוקד מד"א יפתח את הארון בשליטה מרחוק ותוכלו לקבל הדרכה ולהשתמש במכשיר בעוד אמבולנס כבר בדרך". 

יש לציין כי, "המיקומים האלו מצטרפים לרשימה של דפיברילטורים שהוצבו על ידי העירייה ברחבי העיר, הכוללת את: היכל הספורט מטרווסט, היכל הספורט אביב, הבריכה העירונית, מרכז הטניס העירוני, בית הספר ברטוב, מרכז המוסיקה העירוני, המשכן למוסיקה ולאומניות, בית יד לבנים ובית העירייה.