ה לא סוד שרבים מתושבי כפר סבא בפרט ומתושבי השרון בכלל, יוצאים השכם הבוקר מביתם וחוזרים בשעות שהשמש לא מאירה עליהן. עתה בעיריית כפר סבא יוזמים באמצעות אפליקציית "פינק פארק" אפשרות לנצל את החנייה הריקה שהתושב משאיר מאחוריו כדי להכניס עבורו כסף, ועל הדרך גם להפחית מהקושי הבלתי אפשרי של מציאת חנייה באיזורים מסוימים בעיר.

אפליקציית "פינק פארק" תאפשר לבעלי חניות פרטיות (בבתים או בבנייני משרדים), להשכיר את החניות שלהם בשעות בהן הן ריקות, וליהנות מהכנסה נוספת. האפליקציה כוללת חומרה מיוחדת, המאפשרת פתיחת שערים באמצעות טלפון חכם, תוכנה לניהול החניה ואפליקציה סלולרית, שכל נהג יכול להוריד ולהשתמש בה כדי לחנות בפחות.

איך זה עובד? כל בעל חניה פרטית, המעוניין להשכיר את החניה שלו בעת שזו פנויה, נרשם דרך החברה הכלכלית כפר סבא, שמעבירה במרוכז את כל הפרטים לחברת "פינק פארק". החברה בנתה עבור כפר סבא מוקד שירות מיוחד, דרכו תיצור החברה קשר עם בעלי החניות המעוניינים, שאת שמותיהם קיבלה באופן מרוכז מהחברה הכלכלית, ותזין אותם במערכת.

"אדם המעוניין לשכור חניה, יכול לראות באפליקציה היכן יש חניות פנויות, לאיזה שעה לשמור אותה ועד איזה שעה", מסבירים בחברה הכלכלית לפיתוח כפר סבא. "במקרה שהחניה נמצאת בחניון עם שער חשמלי, יקבל הנהג גישה לפתיחת השער. כל ההליך, כולל התשלום למשכיר החניה הפרטית, מתבצע בפשטות דרך האפליקציה. בנוסף, בעלי חניונים המעוניינים להשכיר חניות פנויות, מגיעים להסדר מול החברה על מחיר מוזל, וכך נהגים המעוניינים לשכור חניה בחניונים אלה זוכים למחיר מופחת של כ-50 אחוז מתשלום חניה רגיל בחניונים המדוברים".

יש לציין כי את המהלך שהובילו ראש העיר רפי סער וסגן ראש העיר עילאי הרסגור-הנדין, וצפוי לצאת לדרך בשבועות הקרובים, יגדיל את מלאי החניות ברחבי העיר ויוריד את עלות מחירי החניות עבור הנהגים והתושבים.

ראש עיריית כפר סבא, רפי סער, אמר על המיזם: "מדובר בבשורה של ממש לתושבי העיר. יש בכפר סבא אלפי מקומות חניה פנויים, בבעלות תושבים פרטיים שיוצאים בבוקר לעבודה וחוזרים לבתיהם רק בערב, שיכולים להגדיל את היצע החניות ברחבי העיר באופן משמעותי. הרווח לעיר ולתושבים יהיה רווח כפול ומכופל: גם הגדלת ההכנסה לבעלי החניות, גם חיסכון משמעותי במחירי החניות בחניונים וגם הגדלה ניכרת במספר החניות בעיר. אני מזמין כל תושב שבבעלותו חניה פרטית, להצטרף למיזם המבורך הזה".