צור קשר

תודה רבה על פנייתך!

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קוואזי במר מודוף. אודיפו בלאסטיק מונופץ קליר

[contact-form-7 404 "Not Found"]
:שתף עמוד

עיריית כפר סבא ערכה טיול גיבוש לגבאי בתי הכנסת בעיר

עיריית כפר סבא ערכה טיול גיבוש לגבאי בתי הכנסת בעיר
בקהילה 08:09 - 19.09.19 | שלום מזרחי

הטיול התקיים בעיר טבריה, לרגל חגיגות 2,000 שנה להיווסדה, והסתיים בבית הכנסת העתיק, שנבנה בשנת 1742, נחרב ברעידת אדמה ושופץ

כמדי שנה, ערכה עיריית כפר סבא, באמצעות המחלקה למורשת ישראל בראשות שמשון ממליה ובשיתוף המועצה הדתית בראשות הרב ששון טרבלסי, טיול גיבוש לגבאי בתי הכנסת בעיר. הטיול הוא פרי יוזמתו של מ"מ ראש העיר עו"ד איתן צנעני ונותן ביטוי להערכה של העיריה לגבאים התורמים ממרצם וזמנם לטובת התושבים והמתפללים. הפעם התרכז הטיול בעיר טבריה, לרגל 2,000 שנה להיווסדה.
טרם היציאה לטיול, הגיע ראש העיר רפי סער, כדי לברך את הגבאים לקראת ראש השנה הקרב ובא ולקראת הימים הנוראים.
את הטיול החלו הגבאים בשיט על הכנרת, שכלל הסבר מקיף על העיר העתיקה של טבריה, שסמוכה לחוף הכנרת, ועל תולדות העיר במהלך 100 השנים האחרונות, כולל כיבוש טבריה על ידי האנגלים במלחמת העולם הראשונה. זאת תוך שימת דגש על שחרור העיר טבריה במלחמת השחרור והכתרתה כעיר העברית הראשונה ששוחררה במלחמת העצמאות.
בהמשך, הצטרף לטיול סגן ומ"מ ראש העיר, עו"ד איתן צנעני, שבירך את הגבאים בהמשך עבודה פורייה ובברכת שנה טובה. לאחר מכן נאספו הגבאים לארוחת צהריים חגיגית ולהרמת כוסית ושמיעת דברי תורה מפי יו"ר המועצה הדתית של כפר סבא, הרב ששון טרבלסי.
את טיול הגיבוש חתמו הגבאים בבית הכנסת העתיק בטבריה, שנבנה על ידי רבי חיים אבולעפיה בשנת 1742, שם קיבלו הסבר על היסטוריית המקום מפי גבאי בית הכנסת.
ראוי לציין, כי בית הכנסת העתיק נחרב ברעידת אדמה, שופץ מהיסוד וכיום הוא בית כנסת מהודר המשמש כבית כנסת מרכזי בעיר טבריה ומושך אליו קהל מבקרים רב.
סגן ומ"מ ראש העיר עו"ד איתן צנעני: "טיול הגיבוש לגבאי העיר הפך למסורת, כשבכל שנה הוא מתקיים במקום אחר. גבאי בתי הכנסת בכפר סבא עושים מלאכת קודש למען הציבור הכפר-סבאי ואני מודה להם. בהזדמנות זו אני מאחל לגבאים, לעובדי המועצה הדתית, לעובדי העירייה ולכל תושבות ותושבי כפר סבא שנה טובה ומבורכת".