צור קשר

תודה רבה על פנייתך!

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קוואזי במר מודוף. אודיפו בלאסטיק מונופץ קליר


:שתף עמוד

עיריית כפר סבא תחלק קסדות עבור בני נוער רוכבי אופניים חשמליים

עיריית כפר סבא תחלק קסדות עבור בני נוער רוכבי אופניים חשמליים
ברחבי הארץ 09:04 - 11.04.19 | שלום מאירוביץ'

בהחלטה תקדימית רכשה עיריית כפר סבא מאות קסדות בעלות תו תקן לבני הנוער הרוכבים על אופניים חשמליים

ביוזמת ראש העירייה, רפי סער, רכשה עיריית כפר סבא והרשות העירונית לבטיחות בדרכים שבאגף הביטחון, מאות קסדות עבור בני נוער שרוכבים על אופניים, אופניים חשמליים, קורקינטים ועוד. מדובר על קסדות עם תו תקן, שימכרו בעלות סמלית של 20 שקל כששאר הסכום הינו בסבסוד של העירייה.

הקסדות נמכרו באירוע מיוחד שהתקיים ברחבת מגדל המים שסמוך לקריית החינוך ברחוב אז"ר, ביום רביעי שעבר. בין השאר הוצבה במקום מכונת סימולטור עם משקפי מציאות מדומה שדימו תרחישים ומצבים שונים בעת רכיבה על אופניים חשמליים.

הרכישה מגיעה במקביל לתיקון החדש לחוק שהוחל החל מינואר האחרון, לפיו חבישת קסדה לרוכבי אופניים חשמליים ורכינוע (הוברבורד), הינה חובה בכל גיל ובכל דרך.

יש לציין כי השימוש בקסדה מציל חיים שכן הוא עשוי להקטין ב-50% את הסיכוי לפגיעת ראש, שמהווה כ- 30% מהפגיעות של רוכבי האופניים בזמן תאונה. כל אלה היוו את הקרקע למהלך העירוני מציל חיים זה.

ראש עיריית כפר סבא, רפי סער, אמר: "אנו עדים לתופעה שלילית וחמורה של ילדים ובני נוער שעושים שימוש נרחב באופניים חשמליים ולצערנו לא חובשים קסדה. עיריית כפר סבא רואה בשמירה על ביטחונם ובטיחותם של הילדים שלנו משימה ממעלה ראשונה ולכן יזמתי בשיתוף עם הרשות לבטיחות בדרכים שבאגף הביטחון את הצעד החשוב הזה של רכישת קסדות בטיחותיות ואנו מוכרים אותן במחיר סמלי לכל תלמידי העיר".