צור קשר

תודה רבה על פנייתך!

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קוואזי במר מודוף. אודיפו בלאסטיק מונופץ קליר

[contact-form-7 404 "Not Found"]
:שתף עמוד

עיריית רעננה תתקין גלאי עשן בבתי אזרחים ותיקים ללא תשלום

עיריית רעננה תתקין גלאי עשן בבתי אזרחים ותיקים ללא תשלום
רעננה 07:04 - 05.04.19 | שלום מאירוביץ'

עיריית רעננה בשיתוף יחידת מניעת האש בתחנת הכיבוי המרחבית, מתכננת להתקין גלאי עשן בבתי אזרחים ותיקים ברחבי העיר. בחודשיים האחרונים מצאו 5 קשישים בישראל את מותם בשריפה בביתם. בזמן התקנת הגלאים יינתן הסבר והדרכה על סיכוני השריפה וכיצד להימנע ממנה

העמותה למיגון מפני אש יחד עם הרשות הארצית לכבאות והצלה, מרכז השלטון המקומי ועיריית רעננה, מקדמים בימים אלו פרויקט מיוחד להתקנת גלאי עשן בבתי קשישים ברעננה. מנתוני העמותה 5 קשישים מצאו בישראל את מותם מתחילת שנת 2019 , בשריפות בבתיהם.
במסגרת הפרויקט שיזמו נציב כבאות והצלה רב טפסר דדי שמחי , מרכז השלטון המקומי בראשות חיים ביבס והעמותה הישראלית למיגון מפני אש NFPA-IL , רכשה עיריית רעננה גלאי עשן, אשר יותקנו על ידי צוותי התקנה של הכבאות וההצלה וצוותים מתנדבים מהרשות המקומית בבתי קשישים. בכל בית יותקנו כ-2 גלאים. בזמן התקנת הגלאים יינתן הסבר והדרכה על סיכוני השריפה וכיצד להימנע ממנה.
לדברי אינג' ד"ר שמואל נתנאל, יו"ר העמותה: "בראש ובראשונה מטרת הפעילות להגביר את המודעות לכללי בטיחות אש ומניעת נפגעים במיוחד בבתי קשישים. בד בבד עם התקנת הגלאים בבית הקשישים, הצוותים יתדרכו את הקשישים ויסבירו להם כיצד עליהם להימנע משריפות הנגרמות כתוצאה מחוסר תשומת לב, שימוש לא נכון וכו'. אנו מאמינים כי הגלאים יחד עם הסבר והדרכה יתרמו להתנהגות נכונה יותר ויעזרו למנוע אש ומקרי מוות ופציעה בקרב קשישים כתוצאה משריפות".
יעקב עזוז, ממקימי העמותה: "קשישים נפגעים משריפות כתוצאה משימוש לא נכון במכשירי חשמל כתנורי חימום ומנורות וכו', או כתוצאה משכחה של נרות דולקים וכדומה. התקנת הגלאים תתרום רבות לבטיחות הקשישים ויחד עם ההדרכה והפעילות ההסברתית אשר ילוו את התקנת הגלאים אנו מקווים למנוע דלקות בבתי הקשישים. חשוב מאוד ללמד את הקשישים כיצד להימנע ממצבי שריפה ולתת להם את הכלים בהם יוכלו להימנע מאש ואת הידע כיצד להתנהל באירועים מסוג זה."
ראש עיריית רעננה חיים ברוידא: "עיריית רעננה, בשיתוף יחידת מניעת האש בתחנת הכיבוי המרחבית, בפיקודו של רוני קדם, מקדמת יוזמה חדשה, להתקנת גלאי עשן בבתי אזרחים וותיקים. הפרויקט נועד לשמור על בטיחותם של האזרחים בבתיהם. תוך כדי ההתקנה, הצוות יעביר הדרכה למניעת אש והתנהגות מונעת. האגף לשירותים חברתיים ערך מיפוי של הדירות הרלוונטיות, ומתנדבי העירייה מתקינים את המערכת בפועל. הגלאים נרכשו על ידי העירייה בהתאם להנחיות כיבוי אש".