צור קשר

תודה רבה על פנייתך!

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קוואזי במר מודוף. אודיפו בלאסטיק מונופץ קליר


:שתף עמוד

פסח מהודר או שלום בית?

פסח מהודר או שלום בית?
השקפה 08:04 - 18.04.19 | יצחק דרעי

שנה אחת בערב פסח הגיע גבאי צדקה אל ביתו של הרב הקדוש מאפטא בעל ה"אוהב ישראל", וביקש צדקה לקמחא דפסחא עבור עניי העיר. הרבי לא היה בביתו באותה שעה, והרבנית, שהתרגשה עד מאד מהמצווה שבאה לידה, רצתה לתת לגבאי הצדקה מתנה הגונה. 

אלא, שלא מצאה כסף בבית, נטלה את מצות המצווה שנאפו זה עתה לליל הסדר ונתנה אותם לגבאי. כאשר עזב הגבאי את הבית הבינה הרבנית מה עשתה, ויראה שמא יקפיד עליה בעלה, משום כך, לקחה מצות פשוטות והניחה אותם במקום של מצות המצווה. באותה שנה ערך הרב הקדוש מאפטא את ליל הסדר על מצות פשוטות…. כמה ימים לאחר הפסח, הגיעו אל הרב הקדוש שני בני זוג וביקשו להתגרש! מדוע אתה רוצה לגרש את אשתך? שאל הרב מאפטא את הבעל.

אישה זו, השיב הבעל, לא רצתה לבשל עבורי בכלים מיוחדים בלי "שרויה". ציווה הרב שיקראו לזוגתו הרבנית, וזו מיהרה לבוא. אמרי נא לי את האמת, פנה ה"אוהב ישראל" לזוגתו, איזה מצות הונחו לפני בליל הסדר? מצות פשוטות, הודתה הרבנית, וסיפרה במילים קצרות את אשר אירע.שומע אתה, אמר הרבי, אני שטרחתי ויגעתי בהידורים מהידורים שונים ורבים באפיית המצות, לבסוף אכלתי מצות פשוטות, ועשיתי עצמי, כאילו, איני מרגיש ואיני יודע דבר, למען לא אבוא חלילה, לידי מריבה וקטטה, ואילו אתה רוצה לגרש אשתך בגלל "שרויה"? נכנסו הדברים ללבו של הבעל, הבין שטעה והשלום חזר לשרור בבית.

תקופת הימים שעברנו בהכנות לחג הפסח לא היו קלים בעיקר לא לנשים שבנינו. הנקיונות .הקניות. הארגון וסדר בבית ובארונות. עם לחץ המשפחה שמסביב ואולי אף עם ההוצאות הכבדות שבאו תוך כדי לא הקלו על האווירה בבית. ובנוסף הילדים גם בחופש מה שעוד מקשה על ההתנהלות והרוגע בבית. אבל בעוד כמה שעות נשב כולנו ונגיע לרגע הגדול בו נשב כולנו מסבים בשולחן המפואר והערוך בטוב טעם ודעת. אומנם עם העייפות הגדולה והשוחקת מהטרדות הנ"ל .בל נשכח את המטרה והמטרה היא להתענג על המצה ו4 הכוסות וסיפורי ההגדה ושירה מלבבת שתנעים לנו ולילדים את אווירת החג. יהי רצון שקושי העבודה בארגון לחג יעלו לרצון לפני ה' וכמו שאמרו חז"ל בזכות נשים צדקניות נגאלו בנ"י ממצרים ונראה נפלאות ושמחה בחג .נזכה לגאולה השלימה בקרוב

                                                                                          שבת שלום ופסח כשר ושמח

                                                                                                           יצחק דרעי

תגובות‎