במקביל לטקס פרסי אופיר שיתקיים ביום א' 22.09 בהיכל התרבות בכפר סבא, יתקיים בעיר ולראשונה בארץ פסטיבל ענק של קולנוע ישראלי.

הפסטיבל, בהובלת אגף נוער, צעירים וקהילה ומחלקת האירועים העירונית, יתקיים באותו יום של טקס פרסי אופיר במדרחוב ירושלים, ובמסגרתו יוקרנו על מסכי ענק סרטים ישראליים לילדים ולמבוגרים, כמו גם הטקס עצמו.

עוד יכלול הפסטיבל, שיחל בשעה 18:00, דמויות מהקולנוע הישראלי שיסתובבו בשטח הפסטיבל, דוכני מזון בניחוח ישראלי, דוכני בירות ישראליות והופעת להקה ישראלית. קיומו של הטקס בעיר כפר סבא מהווה בשורה אמיתית לעיר, אשר תתרום רבות לכלכלת העיר, למיתוגה ולתושביה.

כחלק מקידום העסקים בעיר בכלל, ותחום הקולנוע והטלוויזיה בפרט, פועלת עיריית כפר סבא במספר מישורים, ובמסגרת פעילותה זו, צולמו והופקו בעיר עשרות הפקות שונות, מקודם נושא החינוך באמצעות מגמות קולנוע בבתי הספר, וכן סוכם על מעבר אולפני הטלוויזיה והקולנוע הגדולים בישראל לעיר.

ראש עיריית כפר סבא, רפי סער: "אנו שמחים לארח השנה לראשונה את טקס פרסי אופיר, במסגרתו מתמודדים מיטב היוצרים, הבמאים, והשחקנים של מדינת ישראל, וגאים כי פסטיבל הקולנוע הישראלי הראשון ייערך אף הוא בעיר שלנו".