חברות מטרופולין ואפיקים הודיעו השבוע על שני קווים חדשים בתחבורה הציבורית, שישרתו את תושבי פתח תקוה החל בחודש דצמבר הקרוב.

קו 33 (אפיקים): החל מה-7 בדצמבר יופעל הקו החדש במוצאי שבת בלבד. הוא יחבר בין אזור התעשייה סגולה, דרך שכונת נווה דקלים, מרכז העיר (כולל היכל התרבות והשוק) ושכונות  שעריה, אחדות, מחנה יהודה ומשם ימשיך על מסלול קו 23 עד בית רבקה. קווים 31,23 ימשיכו לפעול כרגיל בימים ראשון עד שישי.

ייחודיות הקו החדש שיופעל באמצעות מיניבוסים חדשים, שקטים, מהדגם המחמיר ביותר לשמירה על איכות הסביבה ועל איכות חיי התושבים. בנוסף, לראשונה, החל מה-7/12 יופעל שירות תחבורה ציבורית במוצאי שבת בשכונת נווה דקלים באמצעות קו 33.

במקביל, בימים אלה אישר משרד התחבורה תוספת של עשרות נסיעות בקווי התחבורה הציבורית בפתח תקוה וקו 23 הוותיק גם הוא יתוגבר באופן משמעותי.

צילום: יח"צ מטרופולין

צילום: יח"צ מטרופולין

קו 616 (מטרופולין): החל ב-3 בדצמבר תשיק החברה קו בינעירוני שיחבר בין קריית אריה בפתח תקוה לבין נתניה.

באמצעות הקו ניתן להגיע מנתניה לאזור התעשייה רמת החייל, לקניון איילון, לתחנה הרכבת בבני ברק ולאזור התעשייה קריית אריה. בכיוון ההפוך ישרת הקו גם את תושבי פתח תקווה, בני ברק או תל-אביב המבקשים להגיע לנתניה.

מסלול הקו: הנסיעה בקו תצא מתחנת הרכבת בנתניה ותעבור בעיר דרך הרחובות: הרצל, שדרות בנימין, קריית השרון ואזור התעשייה הישן בשדרות גיבורי ישראל (איקאה). עם יציאת הקו מנתניה, ייסע דרך כביש מס' 2 לכיוון דרך נמיר, ומשם לאזורי התעסוקה והפנאי בשכונת רמת החייל. הקו ימשיך את נסיעתו דרך קניון איילון ותחנת הרכבת בבני ברק, ומשם לכיוון קריית אריה בפתח תקווה. בכיוון ההפוך ייסע הקו במסלול זהה.

קו 616 יופעל מכיוון נתניה בימים ראשון עד חמישי החל מהשעה 6:30 ועד לשעה 18:30. בכיוון ההפוך, יופעל הקו החל מהשעה 6:00  ועד השעה 18:30.

ראש העירייה רמי גרינברג בירך על הקווים החדשים והוסיף: "מתחילת השנה הושקעו בתחבורה הציבורית עשרות מיליוני שקלים. בשכונת שעריה פתחנו קו חדש, קו 20, שעונה על צורך משמעותי של התושבים ולראייה היקף הפעילות של הקו הוא כ-100,000 נוסעים בחודש. חיברנו את שכונת שעריה לרמת סיב ולמכללת העיר פתח תקוה באמצעות קו 22, תגברנו את קו 82 שמחבר את שכונת שעריה לתל אביב וכאמור פתחנו קו חדש. בימים אלה, אנו מתקינים סככות אוטובוס חדשות בשכונות ברחבי העיר, בדגש על השכונות הוותיקות בהיקף חסר תקדים".