בשבוע שעבר הגיע מ', תושב הדר גנים בפתח תקוה, לבית הכנסת בו הוא נוהג להתפלל תפילת שחרית כמידי בוקר. היה זה בוקר חגיגי במיוחד עבורו, יום לפני חתונת בנו.

כאשר הגיע למקום, הזדרז להיכנס לעזרת הגברים כדי לא לאחר את תחילת התפילה ולהשלים מניין אבל אז, כאב גב עז תקף אותו והוא צנח לרצפה.

"סבלתי בעבר מפריצת דיסק וטיפלתי בה באופן אינטסיבי. מאז הכאבים נעלמו ופחות התמדתי בשגרת הטיפולים. הכאב שתקף אותי החזיר אותי אחורה והבנתי שלא אצליח לקום מהרצפה לבד, אני חייב עזרה רפואית", סיפר.

במשך דקות ארוכות שכב מ' על רצפת בית הכנסת בלי יכולת לזוז כשהוא סובל מכאבים עזים. חבריו לבית הכנסת יצרו קשר עם שמעון אליהו ברגמן שעובד במרכז הרפואי של מכבי שירותי בריאות בהדר גנים ובקשו את עזרתו.

"מניסיוני, ידעתי שאני חייב לקבל זריקה לשיכוך כאבים באופן מיידי אבל לא רציתי בשום פנים ואופן להגיע לבית החולים", הוסיף ותאר: "היה לי יום מאוד עמוס ולא רציתי להטריח אף אחד ובטח לא להמתין כמה שעות במיון".

צילום: יח"צ מכבי שירותי בריאות

צילום: יח"צ מכבי שירותי בריאות

שמעון, שקיבל את השיחה הדחופה, פנה לקרלה צ'ורי – אחות מכבי שירותי בריאות בהדר גנים. הוא הסביר לה את המצב המיוחד וביקש את עזרתה. "במכבי יש שירות המאפשר לאנשים להזמין אחות עד לבית. במקרה הזה היה מדובר בבית כנסת אבל מתוך הבנת הרגישות והדחיפות של המקרה, יצאתי מיד למקום, עם כל הציוד הנדרש כדי לטפל בו שם", מספרת צ'ורי.

תוך דקות ספורות הגיעה האחות לבית הכנסת ונכנסה עם חלוק האחות וציוד רפואי לתוך עזרת הגברים.

"זה היה מראה מאוד משונה. נכנסת אישה באמצע התפילה לתוך עזרת הגברים עם חלוק של אחות. גם לי זה היה מוזר. אני אחות כבר 24 שנים טיפלתי באנשים באמצע הכביש, על גגות, תחת גשם אבל בבית כנסת, בזמן תפילה, מעולם לא קרה לי.

"המתפללים הבינו שמדובר במקרה דחוף ומאוד עזרו לי. העברנו אותו למקום מרווח יותר שבו אוכל לתת לו את הטיפול הטוב ביותר. בתור אחת שסבלה מפריצת דיסק אני יודעת ומכירה את הכאבים האלה, הם בלתי נסבלים ומשתקים את הגוף. הוא לא הצליח לזוז וכל ניסיון שלו העביר הבזקים של כאב בכל הגוף, הייתה לי הרבה אמפטיה למצב שלו. הבנתי מה עובר עליו".

צ'ורי פתחה את הערכה איתה הגיעה ונתנה למ' טיפול בתנאי שטח. "תוך 30 דקות הוא כבר הרגיש יותר טוב ואפילו הצליח לעמוד על רגליו בכוחות עצמו. שמחתי מאוד לראות שהצלחתי לעזור לו, בטח ובטח כשגיליתי שבנו מתחתן ביום למחרת", סיכמה.

מ' הודה לקרלה על המסירות והמקצועיות בהן טפלה בו. "לא סיפרתי לחתן מה קרה לי, לא רציתי להדאיג אותו", הוא חותם. "כל מה שהיה חשוב הוא שביום למחרת עמדתי על רגליי והצלחתי לרקוד ולשמוח בחתונה שלו. אלמלא קרלה ושמעון, בכלל לא בטוח שהייתי זוכה לזה".