צור קשר

תודה רבה על פנייתך!

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קוואזי במר מודוף. אודיפו בלאסטיק מונופץ קליר

[contact-form-7 404 "Not Found"]
:שתף עמוד

רבבות בהלווית הגר"נ קרליץ זיע"א

רבבות בהלווית הגר"נ קרליץ זיע"א
חדשות מהמגזר 08:10 - 23.10.19 | שלום מאירוביץ'

רבבות ליוו את מרן שר התורה וההלכה הגר"נ קרליץ זיע"א בדרכו האחרונה לבית העלמין בבני ברק. הנשיא ריבלין ספד לו: "תורתו, צניעותו וענוותנותו, היו חותמו, חותם של אמת, אותו נשא עימו בכל עשייתו"

הרב שמריהו יוסף נסים קרליץ (נולד בי"ח באב ה'תרפ"ו, 29 ביולי 1926) הוא מבכירי פוסקי ההלכה החרדים ליטאים, מייסד ונשיא בית דין צדק בני ברק (מכונה "גאב"ד" בית הדין), חבר מועצת גדולי התורה של דגל התורה, ראש כולל חזון איש ורב שכונת רמת אהרון.

ישראל כהן מרדיו קול ברמה מסר כי למרות האבל הרב חיים קנייבסקי פסק שלא לבטל את ההקפות באומרו כי: "ר׳ ניסים לא היה מסכים שיבטלו את ההקפות", על אף הוראתו זו, במספר ישיבות בבני ברק בהם לומדים נכדיו של הרב קרליץ הופסקו הריקודים.

מסע הלוויתו יצא בשעה 12 משכונת רמת אהרן – צומת הרחובות כהנמן רבי עקיבא בבני ברק ועברה דרך ביתו ובית מדרשו  לבית העלמין בעיר.

מתנועת דלג התורה נמסר: עם ישראל איבד אחד מהפוסקים הגדולים שקמו בדורות האחרונים. מראשי מועצת גדולי התורה, חבר בנשיאות ועד הישיבות שנים רבות, ראש כולל 'חזון איש' ואב בית דין צדק אשר היה מורה דרך לבתי הדין בארץ ובעולם, הוא יחסר לעם היהודי בתורתו, בפסקיו, בהנהגתו. תנחומינו למשפחתו הרוממה, ולתלמידיו – תנועת 'דגל התורה' שהולכים לאורו יחסר לנו מאד. ת.נ.צ.ב.ה.

ממועצת חכמי התורה נמסר: מועצת חכמי התורה ותנועת שס מבכים מרה את הסתלקותו של זקן ההוראה הגאון הגדול רבי ניסים קרליץ זצוק״ל חבר נשיאות מועצת גדולי התורה, נשיאות ועד הישיבות ומפעל הש"ס ומגדולי הפוסקים בדורות האחרונים.
הגאון זצוק״ל היה שריד לדור דעה, הרביץ תורה עשרות בשנים כראש כולל חזון איש וגאב״ד בית דין צדק בני ברק ורבים נאותו לאורו ולפסקיו. עולם התורה וההלכה איבד את אחד מפוסקי ההלכה הגדולים של הדור. ווי לארעא דישראל דחסרא גברא רבא. תהא נשמתו צרורה בצרור החיים וזכותו תגן על כלל ישראל אמן.