״תכנית 'פסגה סייבר' המעודדת מצויינות בטכנולוגיה וסייבר, תורחב השנה לבתי ספר נוספים בפתח תקוה", כך הודיע השבוע דודי מסינג, רכז האזור של התכנית.

התוכנית, המוכרת על ידי משרד החינוך ומשרד המדע, פותחת בפני הילדים יכולות טכנולוגיות מגוונות וכוללת, בין היתר, לימודי תכנות, בינה מלאכותית וזיהוי פנים, מציאות רבודה ומדומה, שיעורי סייבר והגנה מפני תקיפות, מייקינג, רובוטיקה, מידענות ולימודי חומרה והיא מותאמת לגילאי הילדים.

צילום: יח"צ באדיבות פסגת סייבר

צילום: יח"צ באדיבות פסגת סייבר

התכנית פועלת מזה שלוש שנים במספר בתי ספר בפתח תקוה ולאור ההצלחה תחל השנה לפעול גם בבתי הספר גורדון, קפלן, נעמי שמר, בן גוריון ח', ט' ובית ספר שיפר.הרחבת התכנית בפתח תקווה הגיעה בעקבות צורך שעלה מהורים ובתי הספר לפתח את הילדים בתחום הטכנולוגי ולחשוף אותם לתכנים נרחבים, אשר לא נכללים בתכנית הלימודים".

התכנית מבוססת על שיטת לימוד PBL הכוללת עבודה על מספר פרוייקטים אשר מסכמים את מגוון יכולותיהם החדשות, והיא מיועדת לתלמידי כיתות ג'-ט'. התכנים פותחו ונכתבו על ידי מומחים פדגוגיים בשיתוף אנשי אקדמיה מובילים מהאוניברסיטאות השונות ומומחים מקצועיים מתעשיית ההייטק ובוגרי קהילת המודיעין (אמ”ן-שב”כ-מוסד). שיטת הלימוד מבוססת על חשיבה מעמיקה, לימוד עיוני ותרגול מעשי.

"הלימוד במפגש נעשה בצורה אישית באמצעות לומדה חדישה ומקוונת שפותחה על ידינו. כל תלמיד עובד בקצב אישי ועם ההתקדמות בחומר הנלמד, מתאימה הלומדה את עצמה לקצב של התלמיד, מעלה לו בהתאם את רמת הלמידה ומוסיפה לו אתגרים אישיים". מספר מסינג.

צילום: יח"צ באדיבות פסגת סייבר

צילום: יח"צ באדיבות פסגת סייבר

תכנית פסגה סייבר פועלת מזה מספר שנים לקידום יזמות, טכנולוגיה וסייבר. פסגה מפעילה גם תכנית המשך "שירות בסייבר", המכשירה צעירות לשירות לאומי בתחום הסייבר בגופי הביטחון של מדינת ישראל. בנוסף, מנהלת ומפעילה מאיצים ברחבי הארץ לקידום יזמות טכנולוגית בפריפריה ומעניקה ליווי וייעוץ לחברות סטארטאפ בתחילת דרכן.

הרישום לתכנית מתבצע במשרדי 'פסגה סייבר' על פי שכבות גיל, היא תחל לפעול לאחר החגים.