צור קשר

תודה רבה על פנייתך!

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קוואזי במר מודוף. אודיפו בלאסטיק מונופץ קליר

[contact-form-7 404 "Not Found"]
:שתף עמוד

תפילת המונים בקבר יהושע בן נון

תפילת המונים בקבר יהושע בן נון
חדשות מהמגזר 11:05 - 01.05.19 | דוד לוריא

אלפי מתפללים הגיעו אל הכפר כיפל חארס בשומרון, לרגל יום ההילולה של יהושע בן נון המצוין בכ"ו בניסן

 

למעלה מ- 8,000 מתפללים הגיעו אמש (שלישי) לקברי יהושע בן נון וכלב בן יפונה בכפר כיפל חארס שבשומרון, המזוהה עם תמנת חרס המקראית. הכניסה למתחם נועדה לציין את יום הזיכרון ליהושע בן נון, שעל פי המקורות חל בכ"ו בניסן. לוחמי צה"ל, משטרת ישראל ואנשי המנהל האזרחי אבטחו את המתפללים. התפילות התקיימו כסדרן, מבלי שנרשמו אירועים חריגים.

בין אלפי המתפללים שהגיעו אל המקום היו: רב השומרון הרב אליקים לבנון, הרב דודי דודקביץ', הרב בניהו שמואלי, הרב ישראל אביחי, האדמו"ר מקופישניץ, הרב יעקב עדס, ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, ראש מועצת עמנואל אליהו גפני ואישי ציבור נוספים. את הכניסה ליוותה חטיבת אפרים, שאפשרה למתפללים להיכנס רגלית לכפר בבטחה.

דגן, שנשא דברים במקום, קרא לכנסת החדשה, שהחלה אתמול את פעילותה, ולממשלה החדשה שתוקם בקרוב "לקבל כוחות וללמוד מיהושע בן נון מנחיל הארץ, להקים יישובים חדשים ולהחזיר את יישובי צפון השומרון שנעקרו". הוא הדגיש כי "עם שזוכר את מנהיגיו גם לאחר אלפי שנים – לא ישכח את שורשיו ואת אדמתו. אנחנו, תושבי השומרון, נהיה כאן על המשמר לשמור על המקומות הקדושים ולשמור על האדמה הזו למען הדורות שיבואו אחרינו".