מאות מתושבי פתח תקוה, סירקין והסביבה הפגינו בשישי בצהריים בכניסה לאלעד לאור חשש שלהם כי שר הפנים להעביר אדמות לעיר אלעד עוד לפני הבחירות. כזכור, השבוע פורסם כי דרעי שוקל להעביר את השטחים החקלאיים של כפר סירקין לידי העיר החרדית אלעד.

ראש מטה המאבק בתכנית "סירקין", משה פישר: "אנו מציינים 80 שנות התיישבות, בהם אנו מעבדים את שדותינו רובם מדור לדור בענף החקלאות שחלקה גם מיוצא לחו"ל. מבקשים למחות על התכנית שמקודמת ע"י ראש עיריית אלעד, שתכליתה הפקעת אדמות חקלאיות פעילות הנמצאות בבעלות מושב סירקין ואנשים פרטיים. מדובר בסיטואציה הזויה, שמקודמת בצינורות פוליטיקאים, תוך התעלמות מוחלטת מהשלכות של מהלך שכזה. ראש עירכם מציג אתכם כאוכלוסייה מסכנה וענייה, בעיר בעלת צפיפות אוכלוסין, כשבפועל צפיפות הדיור באלעד עומד על מחצית הצפיפות בעיר בני ברק מחד ומאידך ראש העיר בעצמו מקדם תכנית מגה בינוי בתוך העיר עצמה שתביא להכפלת כמות התושבים".

המפגינים טוענים כי לכשתתממש התוכנית, היא תוביל להרס סביבתי ותחבורתי. הפגיעה הקשה ביותר תהיה של החקלאים באזור שייאלצו להיפרד ממטעים ולעקור כ-3,700 עצי פרי, אותם עיבדו במסירות לאורך 80 שנה, אותו שטח חקלאי גם מהווה נכס סביבתי עבור תושבי האזור. כמו כן,  ביצוע התוכנית מהווה פגיעה קטלנית בשטח פתוח שמהווה ראה ירוקה וחשובה, ובעצם כך פגיעה זו תהיה בכייה לדורות לטובת ביצוע פרויקט לא הכרחי, ויש אף חשש שמדובר בעיקר בקידום אינטרס פוליטי.