יוצרים בתערוכה | צילום: סיוון חממי

יוצרים בתערוכה | צילום: סיוון חממי

בימים אלה מתקיימת בבית חולים שניידר תערוכת תמונות של דמויות מצוירות מוכרות העשויות מבלונים בטכניקה ייחודית. 50 אמנים מרחבי הארץ עובדים בשיתוף פעולה תחת הדרכתו של אמן הבלונים קובי קלימיאן, אשר ארגן את האירוע והינו המעצב הראשי של היצירות המוצגות שנעשות ממש במקום.

"לפני שנתיים הרמנו פה בשניידר ספינת פיראטים מבלונים בגודל של 13 מטרים. עברו שנתיים והיה לי חשק לשחזר את ההצלחה, לחזור ולשמח את הילדים בבית החולים לקראת ראש השנה. לפני חודשיים התחלתי להכין את התמונות האלה לבד בבית עבדתי על השיטה הזו. ואז עלה לי הרעיון לקחת את זה לכאן, לשניידר." מספר קובי.

לאחר שפרסם את הרעיון שלו בקבוצה של בלונאים מרחבי הארץ, התגייסו אמנים מצפון ועד דרום והתחלקו לעבודה במשמרות על התמונות הגדולות שנבנות על קיר מרושת ברשתות גידור, כאשר כל ריבוע הוא 5*5 ס"מ. בעצם תמונה סטנדרטית מורכבת מ-2,500 בלונים וגודלה הוא 2.5 מ"ר. כל  הבלונים (כ-25 אלף) נתרמו בידי "בלוניר" אשר לוקח גם חלק פעיל בעבודה על התמונות הנהדרות.

כמובן שגם לפתח תקוה יש נציגות. סיוון חממי מ"בלונים זה הכל סיוון ושרון חממי", סיפרה על השמחה הגדולה והאנשים שבאים במיוחד לראות את התערוכה. "מטורף פה. הורים, ילדים ואנשים באים במיוחד. ההיענות גדולה. זה משהו שכדאי לבוא ולראות. יש שיתוף פעולה מלא בין האמנים אין כאן תחרות. בית החולים נותן לנו במה ומשתף פעולה באופן מלא. פרויקט כמו זה לא נעשה בשום מקום בעולם"

צילום: סיוון חממי

צילום: סיוון חממי
צילום: סיוון חממי

צילום: סיוון חממי